Arkadiusz Milik

i

Autor: AP PHOTO Arkadiusz Milik

Piorunujące doniesienia!

Wielkie problemy Milika i Szczęsnego! ich klub może ponieść dantejskie konsekwencje, złe informacje dla Polaków

2023-01-22 18:36

Cały piłkarski świat żyje sprawą potężnych kar, jakie otrzymał Juventus. Legendarna "Stara Dama" została ukarana odjęciem pietnastu punktów z tabeli ligowej, co sprawi, że nie wróci już do czołówki. Drakońskie plany względem klubu ze stolicy Piemontu może mieć także UEFA, o czym piszą włoskie media. Według nich, klub może zostać nawet zdyskwalifikowany z kilku edycji europejskich pucharów. Oznacza to, że zarówno Arkadiusz Milik, jak i Wojciech Szczęsny znaleźli się w wyjątkowo kłopotliwej sytuacji.

Juventus Turyn znalazł się w patowej sytuacji. Klub z Turynu zatajał przed UEFA swoją sytuację finansową, co przy zasadach finansowego fair-play jest traktowane bardzo poważnie przez UEFĘ. Serie A stwierdziła, że zasłużony włoski klub zostanie ukarany minusem piętnastu punktów. Jak informuje "La Gazetta Dello Sport", nie tylko włoska liga ma ukarać klub, a także europejska federacja, która może nałożyć karę dyskwalifikacji na kilka sezonów europejskich rozgrywek. Zarówno Arkadiusz Milik jak i Wojciech Szczęsny grający dla "Starej Damy", mają wielkie problemy.

Juventus bez europejskich pucharów? Media informują

Juventus za manipulacje względem finansowego fair-play zapłacił już karę finansową, zostały mu odjęte punkty, ale to nie jest koniec problemów. Według "La Gazetta Dello Sport" działacze UEFA dyskutują na temat usunięcia klubu z pucharów na kolejne trzy sezony. Czas włodarze europejskiej federacji do podjęcia decyzji mają sobie dać do czerwca. Jeśli "Stara Dama" przestanie partycypować w meczach o europejską stawkę, wtedy będzie musiała pogodzić się z odejściem wielu znaczących piłkarzy. Już wczoraj w mediach pojawiła się informacja mówiąca o tym. że chęć odejścia miał wyrazić Wojciech Szczęsny. 

Sonda
Czy uważasz karę dla Juventusu za sprawiedliwą?
Najnowsze