Przemysław Płacheta, Bartosz Bereszyński

i

Autor: Cyfrasport Przemysław Płacheta, Bartosz Bereszyński

Transferowy hit kadrowicza

Wszystko przesądzone. Bartosz Bereszyński trafi do giganta, ujawniono warunki transferu

2023-01-06 13:10

O tym transferze mówiło się od dawna. Wkrótce ma dojść do finalizacji. Bartosz Bereszyński przeniesie się giganta włoskiego futbolu. Media poinformowały o warunkach na jakich obrońca reprezentacji Polski miałby odejść z Sampdorii Genua.

Napoli potrzebuje szerokiej kadry

Bereszyński cieszy się dużym uznaniem we Włoszech. Jest kapitanem Sampdorii. Z dobrej strony pokazał się na mistrzostwach świata, gdzie należał do najlepszych piłkarzy reprezentacji Polski. Po mundialu wzrosło zainteresowanie naszym kadrowiczem. Najmocniej mówiło się o jego przejściu do zespołu Napoli, który prowadzi w lidze włoskiej. W tym zespole mają apetyty na mistrzostwo, poza tym drużyna występuje w Pucharze Włoch i Lidze Mistrzów. Dlatego potrzebna jest szeroka kadra.

Najpierw wypożyczenie, potem wykup

Jak podały włoskie media wszystkie warunki transferu Polaka do Napoli zostały ustalone. Obrońca Sampdorii zostanie wypożyczony do końca sezonu. W umowie znajdzie się zapis o możliwości wykupu piłkarza przez lidera Serie A. Do Genui przejdzie Alessandro Zanoli, a do Neapolu wróci bramkarz Nikita Contini. Dla Bereszyńskiego to ogromny skok sportowy. Sampdoria zajmuje w lidze 18. miejsce, która oznacza spadek do Serie B. W Napoli nasz rodak będzie walczył o tytuł. Bereszyński zagrał w poprzedniej kolejce w meczu z Sassuolo. Co ciekawe, 8 stycznia Napoli zagra z... Sampdorią, w której obrońca naszej kadry występuje od sześciu lat.

Sonda
Kto powinien zastąpić Czesława Michniewicza?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze