Niespodziewane męczarnie Polaków z Wenezuelą. Semeniuk bohaterem!

2021-07-28 12:18
Reprezentacja Polski
Autor: AP Kamil Semeniuk

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn odniosła drugie zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. Nie obyło się jednak bez problemów, bo kadra Wenezueli jest najsłabszą w naszej grupie, a mimo tego udało się jej "urwać" seta mistrzom świata. Ci zdołali się pozbierać i zamknęli rywalizację w czwartej partii.

Polska - Wenezuela 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15)

Polska: Nowakowski, Kaczmarek, Kurek, Leon, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Śliwka, Semeniuk, Zatorski, Bieniek

Wenezuela: Velazquez, Gonzalez, Mata, Rodriguez, Oramas, Valencia, Carrasco, Verdi, Canelo, Arias, Fayola, Rivas

Biało-czerwoni do środowego spotkania na igrzyskach olimpijskich w Tokio podchodzili w dobrych humorach. Mimo porażki w pierwszym starciu z Iranem, z Włochami mistrzowie świata zaprezentowali się już bardzo dobrze. Rozbili Italię 3:0 i takiego samego rezultatu spodziewano się w rywalizacji z Wenezuelą, która jest dostarczycielem punktów w naszej grupie.

I dwa pierwsze sety wyglądały tak jak zakładano. Vital Heynen postawił w środę na zawodników z drugiego szeregu. Swoją szansę wykorzystał przede wszystkim Kamil Semeniuk. Przyjmujący Zaksy Kędzierzyn-Koźle grał pierwsze skrzypce i zdobywał punkt za punktem. W sumie uzbierał ich aż 24, co tylko potwierdza jego znakomitą skuteczność.

Nie wystarczyło to jednak, aby uchronić się przed małymi męczarniami. W trzecim secie Polacy zaczęli grać zdecydowanie gorzej, ataków nie kończył Łukasz Kaczmarek i szwankowało przyjęcie. W konsekwencji Wenezuela wygrała partię i przedłużyła swoje szanse na zwycięstwo. Czwarty set należał jednak do Polaków, którzy zakończyli sprawę i przypieczętowali zwycięstwo.

Na żywo

Polska - Wenezuela

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Wenezuela. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 9:25. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Wenezuela na igrzyskach olimpijskich Tokio!

Musimy zacząć od informacji, że wiele wskazuje na to, iż mecz Polaków zostanie opóźniony. W tej samej hali Francja i Argentyna toczą zaciętą bitwę i przy prowadzeniu Argentyńczyków 2:1 w setach, Francuzi wygrywają w 4 partii 23:13. Tie-break wydaje się nieunikniony.

I mamy tie-break. Argentyna już wcześniej sprawiła problemy Brazylii, a teraz pokazała się z bardzo dobrej strony z Francją. Polacy natomiast do rywalizacji z Wenezuelą mogą przygotowywać się w spokojniejszych nastrojach, bo przed dwoma dniami wygrali 3:0 z Włochami i odetchnęli z ulgą po porażce w pierwszym spotkaniu z Iranem.

Wenezuela jest natomiast zespołem, który będzie dostarczał punkty innym zespołom. Drużyna z Ameryki Południowej na pewno nie należy do światowych potęg. Dlatego też wiele wskazuje na to, że biało-czerwoni powinni dość gładko rozprawić się z dzisiejszym rywalem. Oszczędzanie sił też może być kluczowe w całym turnieju.

8:7 dla Argentyny w tie-breaku. Niespodzianka coraz bliżej!

Argentyna prowadzi 12:11 przy zagrywce Trójkolorowych.

Argentyna wygrywa 15:13 w tie-breaku! A to oznacza, że jeszcze kilkanaście minut i na parkiecie powinni pojawić się Polacy.

Siatkarze pojawili się już na parkiecie. Trwa rozgrzewka.

Kaczmarek, Drzyzga, Kubiak, Kochanowski, Semeniuk, Bieniek, Zatorski - tak zaczniemy!

Zaczynamy!

2:1

Semeniuk spokojnie omija pojedynczy blok.

3:3

Kaczmarek zablokowany. Rivas świetnie przełożył ręce.

3:5

Nieskuteczny blok Polaków. Piłka wyszła na aut.

5:5

Bieniek pojedynczym blokiem zatrzymał atak rywala!

7:6

Biało-czerwoni mają problemy z kończeniem ataków. Na szczęście przy powtórce akcji Bieniek przebił się przez blok.

9:6

Kubiak po ostrym skosie. Piłka wpadła w linię.

10:8

Wydawało się, że Fayola nie trafił w boisko, ale challenge pokazał, że piłka musnęła o linię.

12:9

I kolejny challenge na niekorzyść Polaków. Sędziowie pokazali as Drzyzgi, a powtórka pokazała, że był aut.

14:10

Ładna wrzutka Drzyzgi do Kochanowskiego. Ten z pewnym atakiem.

16:10

Kontra Polaków i punkt Bieńka!

17:11

Potężne uderzenie Semeniuka. Libero z Wenezueli miał piłkę na rękach, ale w grze utrzymać jej nie zdołał.