Reprezentacja Polski

Autor: AP Kamil Semeniuk

Niespodziewane męczarnie Polaków z Wenezuelą. Semeniuk bohaterem!

2021-07-28 12:18

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn odniosła drugie zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. Nie obyło się jednak bez problemów, bo kadra Wenezueli jest najsłabszą w naszej grupie, a mimo tego udało się jej "urwać" seta mistrzom świata. Ci zdołali się pozbierać i zamknęli rywalizację w czwartej partii.

Polska - Wenezuela 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15)

Polska: Nowakowski, Kaczmarek, Kurek, Leon, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Śliwka, Semeniuk, Zatorski, Bieniek

Wenezuela: Velazquez, Gonzalez, Mata, Rodriguez, Oramas, Valencia, Carrasco, Verdi, Canelo, Arias, Fayola, Rivas

Biało-czerwoni do środowego spotkania na igrzyskach olimpijskich w Tokio podchodzili w dobrych humorach. Mimo porażki w pierwszym starciu z Iranem, z Włochami mistrzowie świata zaprezentowali się już bardzo dobrze. Rozbili Italię 3:0 i takiego samego rezultatu spodziewano się w rywalizacji z Wenezuelą, która jest dostarczycielem punktów w naszej grupie.

I dwa pierwsze sety wyglądały tak jak zakładano. Vital Heynen postawił w środę na zawodników z drugiego szeregu. Swoją szansę wykorzystał przede wszystkim Kamil Semeniuk. Przyjmujący Zaksy Kędzierzyn-Koźle grał pierwsze skrzypce i zdobywał punkt za punktem. W sumie uzbierał ich aż 24, co tylko potwierdza jego znakomitą skuteczność.

Nie wystarczyło to jednak, aby uchronić się przed małymi męczarniami. W trzecim secie Polacy zaczęli grać zdecydowanie gorzej, ataków nie kończył Łukasz Kaczmarek i szwankowało przyjęcie. W konsekwencji Wenezuela wygrała partię i przedłużyła swoje szanse na zwycięstwo. Czwarty set należał jednak do Polaków, którzy zakończyli sprawę i przypieczętowali zwycięstwo.