Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Benfica pokonuje OM Olympique Marsylia 2:1 w ciężkim meczu

2024-04-11 8:00

W wielkim starciu na stadionie Da Luz w Lizbonie, Benfica i OM Olympique Marsylia zmierzyły się w ćwierćfinale Ligi Europy. Mecz rozpoczął się o godzinie 21:00, a emocje sięgały zenitu. W końcu, po pełnym zwrotów akcji spotkaniu, Benfica wyszła zwycięsko z wynikiem 2:1 nad rywalami z Marsylii. To był wieczór pełen napięcia i futbolowych emocji!

Poprzedni mecz między Benficą a OM Olympique Marsylia

W meczu pomiędzy Benficą a Olympique Marsylia padł remis 1:1. Spotkanie odbyło się na stadionie Sport Lisboa E Benfica w Lizbonie dnia 25 lipca 2021 roku o godzinie 21:00. Obie drużyny zdobyły po jednym golu.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie meczu Benfica kontra OM Olympique Marsylia, już w 16 minucie Rafa Silva zdobył gola dla zespołu gospodarzy. Niedługo potem, w 18 minucie, David Neres z drużyny Benficy otrzymał żółtą kartkę. Na koniec pierwszej połowy, w doliczonym czasie gry, dokonano zmiany w drużynie OM Olympique Marsylia - Ndiaye wszedł na boisko, zastępując gracza o nazwisku Merlin. Po emocjonujących wydarzeniach pierwszej połowy wynik meczu to Benfica: 1, OM Olympique Marsylia: 0. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego gola dla Benficy.

W 52 minucie Di Maria pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Dwa minuty później doszło do zmiany w składzie OM Olympique Marsylia - Ounahi zastąpił na boisku Moumbagnę. W 67 minucie Aubameyang zdobył jedynego gola dla OM Olympique Marsylia, co dało nadzieję na remis. Jednak pomimo zmiany w składzie drużyny gości (Soglo za Mbembę) oraz dwóch zmian w składzie Benficy (Joao Mario za Davida Neresa i Marcos Leonardo za Tengstedta), wynik nie uległ już zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem Benfica: 2, OM Olympique Marsylia: 1.

Mimo zaciętej rywalizacji i wielu zmian w składach obu drużyn, to gospodarze cieszyli się z zwycięstwa.

Pomeczowe podsumowanie

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Benfica rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Europy. Wygrał 2 z nich, zremisował 2 i nie przegrał żadnego. Łącznie zdobyli 5 goli. Zespół rozegrał 2 mecze na swoim boisku i zdobył w nich 4 gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 2-1. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich tylko 1 gola.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to zwycięstwo 0-1. Średnia ilość zdobywanych przez Benficę goli na mecz wynosi 1,3. Zespół OM Olympique Marsylia rozegrał natomiast 10 meczy w ramach Ligi Europy. Wygrał ich 5, zremisował 3 i przegrał tylko dwa razy. Łącznie zdobyli aż 24 gole. Zespół rozegrał pięć meczy na swoim boisku i zdobył tam aż 16 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo aż 4-0.

Na wyjazdach rozegrali również pięć meczy i zdobyli na nich jedynie osiem goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to zwycięstwo 0-2. Średnia ilość zdobywanych przez OM Olympique Marsylia goli na mecz wynosi 2,4.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy.

Liga Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy OM Olympique Marsylia a Benficą odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00. Miejsce, w którym zostanie rozegrany ten mecz, to stadion Orange Vélodrome w Marsylii.