piłka nożna

Autor: pixabay.com Kibic na trybunach

Bezbramkowy remis Lecha Poznań z Śląskiem Wrocław

2024-02-24 7:00

W 22. kolejce Ekstraklasy, mecz pomiędzy Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław odbył się na stadionie Enea w Poznaniu o godzinie 17:30 w dniu 24-02-2024. W tym spotkaniu żadna z drużyn nie zdobyła gola, wynik końcowy to Lech Poznań: 0, Śląsk Wrocław: 0.

Poprzednie mecze Lech Poznań - Śląsk Wrocław

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław padło łącznie 10 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie w Poznaniu, gdzie Lech Poznań przegrał z wynikiem 1:3. Drugi mecz miał miejsce na Tarczyńskiej Arenie we Wrocławiu, gdzie Śląsk Wrocław wygrał 2:1. Ostatnie starcie również miało miejsce na Tarczyńskiej Arenie, tym razem Śląsk Wrocław ponownie zwyciężył, zdobywając 3 gole, a Lech Poznań tylko jeden. Stosunek bramek w rozegranych meczach Lech Poznań: 3, Śląsk Wrocław: 8

Mimo wielu prób, pierwsza połowa dzisiejszego meczu między Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław w Poznaniu zakończyła się bez ustalenia zwycięzcy, a na tablicy wyników widniał remis 0:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Lecha Poznań z Śląskiem Wrocław, który odbył się w Poznaniu, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola. Spotkanie było pełne zmian personalnych i kartek. W 48 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pokornego z drużyny Śląska Wrocław. Następnie, w 75 minucie trener Lecha Poznań dokonał podwójnej zmiany: Ba Loua wszedł na boisko, zastępując Gholizadeha, a Hotic zastąpił Kvekveskiriego. W tej samej minucie trener Śląska Wrocław również dokonał zmiany: Klimala wszedł na boisko, zastępując Exposito.

W 82 minucie Petrov wszedł na boisko za Matsenko. W 86 minucie Schwarz otrzymał żółtą kartkę w drużynie Śląska Wrocław. W doliczonym czasie gry, czyli w 90+2 minucie Szwedzik wszedł na boisko za Samiec-Talara. Na cztery minuty przed końcem spotkania drużyna Śląska Wrocław otrzymał żółtą kartkę. Mecz zakończył się wynikiem: Lech Poznań: 0, Śląsk Wrocław: 0.

Procent dokładnych podań 88% 78%

Po meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Śląsk Wrocław, który przed meczem zajmował drugie miejsce w tabeli, ma teraz 42 punkty. Lech Poznań, który był na czwartym miejscu, ma teraz 40 punktów. Obydwie drużyny mają bardzo zbliżoną liczbę punktów i nadal pozostają w czołówce ligi.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław, kolejne spotkania obydwóch zespołów zostały ustalone. Mecz Rakowa Częstochowa z Lechem Poznań odbędzie się 3 marca 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie. Natomiast mecz Śląska Wrocław z Widzewem Łódź zaplanowano na 2 marca 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu.