piłka nozna

Autor: pixabay.com Stadion piłkarski

Bezbramkowy remis Piasta Gliwice z Cracovią Kraków

2024-02-23 7:00

W dniu 23-02-2024 o godzinie 18:00 w miejscowości Gliwice na stadionie Miejskim odbył się mecz pomiędzy Piastem Gliwice a Cracovią Kraków w ramach 22 kolejki Ekstraklasy. W tym spotkaniu żadna z drużyn nie zdobyła goli.

Poprzednie mecze Piast Gliwice - Cracovia Kraków

W trzech ostatnich meczach pomiędzy Piastem Gliwice a Cracovią Kraków padło łącznie 6 goli. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie, zakończyło się wynikiem 0:1 na korzyść Piasta Gliwice. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Miejskim w Gliwicach, zakończył się wynikiem 2:1 dla Piasta Gliwice. Ostatnie spotkanie, które odbyło się ponownie na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie, zakończyło się remisem 1:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Cracovia Kraków: 2, Piast Gliwice: 4

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Piasta Gliwice z Cracovią Kraków zakończyła się wynikiem 0:0. W 21 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ameyawa z drużyny Piast Gliwice.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Piast Gliwice z Cracovią Kraków, który odbył się w Gliwicach, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola. Spotkanie było bardzo wyrównane, a obie ekipy starały się przejąć inicjatywę i stworzyć groźne sytuacje pod bramkami przeciwnika. W 60 minucie sędzia ukarał żółtą kartką zawodnika Cracovii Kraków, Bitriego. Było to jedno z nielicznych ostrzeżeń podczas tego meczu.

W 71 minucie trener Cracovii Kraków dokonał zmiany w składzie swojej drużyny. Na boisku pojawił się Oshima, który zastąpił Sokolowskiego. Również w tym samym czasie trener Piasta Gliwice postanowił dokonać zmiany i na plac gry wszedł Krykun, zastępując Kadziora. W 79 minucie kolejne zmiany w drużynie Cracovii Kraków. Maigaard wszedł na boisko za Rakoczy'ego, a Rozga zastąpił Makucha.

W tym samym czasie trener Piasta Gliwice również dokonał zmiany i Szczepański wszedł na boisko za Ameyawa. W 87 minucie ostatnia zmiana w składzie Cracovii Kraków - Knap wszedł na boisko, zastępując Atanasova. W odpowiedzi trener Piasta Gliwice dokonał zmiany w 88 minucie, wprowadzając Kostadinova za Felixa. Niestety, żadna z drużyn nie była w stanie wykorzystać swoich szans i całe spotkanie zakończyło się wynikiem: Piast Gliwice: 0, Cracovia Kraków: 0.

Pomeczowe podsumowanie

Podsumowując sytuację drużyn Piast Gliwice i Cracovia Kraków, przed meczem Cracovia zajmowała 10. miejsce w tabeli, natomiast Piast był na 12. miejscu. Do tej pory Cracovia wygrała 5 meczy, zremisowała 10 razy i przegrała 6 spotkań, co dało im sumę punktów wynoszącą 25. Natomiast Piast Gliwice wygrał 4 mecze, zremisował 12 razy i przegrał również 4 spotkania, co przełożyło się na sumę punktów równą 24. W meczu obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie, co oznacza, że aktualnie Piast ma na koncie 25 punktów, a Cracovia posiada ich już 26.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Piastem Gliwice a Cracovią Kraków, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Ruchu Chorzów z Piastem Gliwice odbędzie się 1 marca 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Śląski w Chorzowie. Natomiast Cracovia Kraków zmierzy się z Wartą Poznań tego samego dnia o godzinie 18:00 na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie.