piłka nożna

Autor: pixabay.com

Borussia Dortmund pokonuje AC Milan 3:1 w Lidze Mistrzów UEFA

2023-11-28 23:13

W dniu 28 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie odbył się mecz pomiędzy AC Milanem a Borussią Dortmund w ramach Grupy F Ligi Mistrzów UEFA, Runda 5. Wynik tego spotkania to Milan - Borussia Dortmund 1:3.

Poprzednie mecze AC Milan - Borussia Dortmund

W ostatnim czasie odbyły się dwa mecze między AC Milanem a Borussią Dortmund. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie University Town Main w miejscowości None w dniu 18 lipca 2017 roku. Zakończył się on wynikiem AC Milan - Borussia Dortmund 1:3. Drugi mecz odbył się na stadionie Signal Iduna Park w miejscowości Dortmund w dniu 4 października 2023 roku i zakończył się remisem 0:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach AC Milan: 1, Borussia Dortmund: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu AC Milanu z Borussią Dortmund zakończyła się remisem 1:1. W 10 minucie Reus strzelił gola dla Borussii Dortmund. W 37 minucie Chukwueze strzelił wyrównującą bramkę dla Milanu po asyście Calabrii.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu AC Milanu z Borussią Dortmund, który odbył się w Mediolanie, gospodarze utrzymywali przewagę nad rywalem.

W 53 minucie doszło do zmiany w drużynie AC Milanu - Krunic wszedł na boisko, zastępując Thiawa. Kilka minut później, w 55 minucie, Borussia Dortmund dokonała swojej pierwszej zmiany - Ozcan wszedł na boisko, zastępując Schlotterbecka. W kolejnej minucie Adeyemi wszedł na boisko za Malena. W 59 minucie Borussia Dortmund zdobyła bramkę dzięki Bynoe-Gittensowi po asyście Sabitzera. W 66 minucie kolejna zmiana w drużynie Borussii Dortmund - Wolf wszedł na boisko, zastępując Bynoe-Gittensa.

W 67 minucie Tomori z drużyny AC Milan otrzymał żółtą kartkę za faulowanie przeciwnika. W 69 minucie Adeyemi zdobył kolejną bramkę dla Borussii Dortmund po asyście Reusa. W 77 minucie trener AC Milanu dokonał dwóch zmian - Jovic wszedł na boisko za Adliego, a Traore zastąpił Chukwueze'a. W odpowiedzi trener Borussii Dortmund wprowadził Brandta na boisko, zastępując Reusa w 79 minucie. W doliczonym czasie gry, w 90+6 minucie Can z drużyny Borussia Dortmund otrzymała żółtą kartkę.

Cały mecz zakończył się wynikiem: AC Milan - Borussia Dortmund 1:3.

Gole oczekiwane 2.28 1.61

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

AC Milan rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 1 z nich, zremisowali 2 i przegrali 1. Łącznie zdobyli 2 gole. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli tam 2 gole, przy najwyższym wyniku 2-1. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze, ale nie zdobyli na nich żadnego gola. Średnia ilość zdobywanych przez AC Milan goli na mecz wynosi 0.5.

Zespół Borussia Dortmund rozegrał również 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 2 z nich, zremisowali 1 i przegrali 1. Łącznie zdobyli 3 gole. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli tam 2 gole, przy najwyższym wyniku bez straty bramki (2-0). Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich jeden gol, przy najwyższym wyniku zwycięstwa (0-1). Średnia ilość zdobywanych przez Borussię Dortmund goli na mecz wynosi natomiast 0.8.

Tabela Grupa F:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Borussia Dortmund 3 1 1 6 3 3 10
2 Paris Saint Germain 2 1 2 8 7 1 7
3 Newcastle 1 2 2 5 5 0 5
4 AC Milan 1 2 2 3 7 -4 5

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między AC Milanem a Borussią Dortmund, obydwa zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. AC Milan zmierzy się z drużyną Newcastle United w dniu 13 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie St. James' Park w Newcastle nad Tyne. Natomiast Borussia Dortmund spotka się z Paris Saint Germain tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Signal Iduna Park w Dortmundzie.