Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Brak bramek w meczu Villarreal - Maccabi Haifa, emocje w napięciu

2023-12-07 7:00

W dniu 6 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie La Cerámica w Villarreal odbył się mecz grupy F Ligi Europy pomiędzy drużynami Villarreal i Maccabi Haifa. Wynik tego spotkania to remis 0:0.

Poprzedni mecz między Villarrealem a Maccabi Haifa

W meczu pomiędzy Villarrealem a Maccabi Haifa, który odbył się na Aek Arena - George Karapatakis w miejscowości Larnaka, zwycięstwo odniosła drużyna Villarreal. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 na korzyść hiszpańskiego zespołu.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Villarrealu z Maccabi Haifa zakończyła się wynikiem 0:0. W 36 minucie Etienne Capoue z drużyny Villarreal otrzymał żółtą kartkę za faul. W 43 minucie doszło do zmiany w drużynie Maccabi Haifa - Jaber wszedł na boisko, zastępując Muhammada. W ostatniej minucie pierwszej połowy, czyli w 45+1 minucie, Juan Foyth z drużyny Villarreal również otrzymał żółtą kartkę za faul.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Villarrealu z Maccabi Haifa, który odbył się w Villarreal, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola. W 46 minucie doszło do zmiany w drużynie Maccabi Haifa - gracz Pierrot wszedł na boisko, zastępując Khalailiego.

Również w tej samej minucie Villarreal dokonał zmiany - Jose Luis Morales wszedł na boisko, zastępując Alex Baena. W 57 minucie kolejna zmiana w drużynie Villarrealu - Alfonso Pedraza wszedł na boisko, zastępując Foytha. Tego samego zawodnika zastąpił Coquelin. W 61 minucie Maccabi Haifa dokonało dwóch zmian - Feingold wszedł na boisko, zastępując Sundgrena, a Podgoreanu Hagaga. W 63 minucie Alfonso Pedraza otrzymał żółtą kartkę za faul.

W 66 minucie Gerard Moreno wszedł na boisko, zastępując Breretona. W 78 minucie Maccabi Haifa dokonało kolejnej zmiany - Naor wszedł na boisko, zastępując Showa. Lior Refaelov otrzymał żółtą kartkę za uporczywe faulowanie w 79 minucie spotkania. W 84 minucie Villarreal dokonało ostatniej zmiany - Jorge Pascual wszedł na boisko, zastępując Manu Triguerosa. W doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie Goni Naor otrzymał żółtą kartkę za faul.

Mecz zakończył się wynikiem: Villarreal: 0, Maccabi Haifa: 0.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Villarreal rozegrał łącznie 5 meczów w ramach Ligi Europy, w tym 3 w fazie grupowej i 2 we wcześniejszych fazach. Wygrali 3 z tych meczów, zremisowali 1 i przegrali 1. Łącznie zdobyli 6 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i zdobyli tam 4 gole, przy najwyższym wyniku 3-2. Na wyjazdach rozegrali 2 mecze i zdobyli na nich tylko 2 gole, przy najwyższym wyniku 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Villarreal na mecz wynosiła więc 1,2. Zespół Maccabi Haifa również rozegrał w sumie 5 meczów w ramach Ligi Europy - tyle samo co Villarreal - z czego wszystkie przegrali.

Zremisowali natomiast dwa razy. Łącznie zdobyli tylko jeden gol. Na swoim boisku rozegrali trzy mecze i zdobyli tam jednego gola, natomiast na wyjazdach nie udało im się strzelić żadnego gola. Średnia ilość goli zdobywanych przez Maccabi Haifa na mecz wynosi więc tylko 0,2.

Tabela Grupa F:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Rennes 4 0 1 11 3 8 12
2 Villarreal 3 1 1 6 5 1 10
3 Panathinaikos 1 1 3 6 8 -2 4
4 Maccabi Haifa 0 2 3 1 8 -7 2

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Villarrealem a Maccabi Haifa, obydwa zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Rennes z Villarrealem odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Roazhon Park w Rennes. Natomiast mecz Panathinaikosa z Maccabi Haifa zostanie rozegrany tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Olympiako Spyros Louis w Atenach.