Piłka nożna

Autor: Canva Pro

Cenne zwycięstwo Bayernu nad Manchesterem United

2023-12-12 23:05

W dniu 12-12-2023 o godzinie 21:00 na stadionie Old Trafford w Manchesterze odbył się mecz pomiędzy Manchesterem United a Bayernem Monachium w ramach Grupy A Ligi Mistrzów UEFA, Runda 6. Wynik tego spotkania to 0:1.

Poprzednie mecze Manchester United - Bayern Monachium

W ostatnich trzech meczach między Manchesterem United a Bayernem Monachium wydarzyło się wiele emocjonujących momentów. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Old Trafford w Manchesterze 1 kwietnia 2014 roku. Wynik tego spotkania to remis 1:1, co sprawiło, że obie drużyny musiały podzielić się punktami. Kolejny mecz odbył się na stadionie Allianz-Arena w Monachium 9 kwietnia 2014 roku. Tym razem Bayern Monachium okazał się lepszy od Manchesteru United, wygrywając 3:1. To było bardzo ważne zwycięstwo dla drużyny z Monachium, które zapewniło im awans do kolejnej rundy rozgrywek. Ostatni mecz pomiędzy tymi dwoma zespołami miał miejsce na stadionie Allianz Arena w Monachium 20 września 2023 roku. Był to niezwykle emocjonujący pojedynek, który zakończył się zwycięstwem Bayernu Monachium wynikiem 4:3. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom futbolu i stworzyły wiele okazji bramkowych. Pomimo porażki, Manchester United pokazał swoją determinację i umiejętności, zdobywając trzy gole. Podsumowując, ostatnie trzy mecze między Manchesterem United a Bayernem Monachium były pełne emocji i niezapomnianych momentów. Obie drużyny miały swoje sukcesy i porażki, ale każde spotkanie dostarczyło kibicom wielu powodów do radości i wzruszeń. Stosunek bramek w rozegranych meczach Bayern Monachium: 8, Manchester United: 5

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Manchester United z Bayernem Monachium, który odbywał się w Manchesterze, gospodarze nie zdołali zdobyć ani jednej bramki. Wynik po pierwszych 45 minutach wynosił 0:0. W 40 minucie trener Manchesteru United postanowił dokonać zmiany w składzie swojej drużyny. Gracz o nazwisku Evans wszedł na boisko, zastępując Maguire'a.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Manchester United z Bayernem Monachium, który odbył się w Manchesterze, gospodarze nie zdołali odwrócić losów spotkania. Wynik 0:0 z pierwszej połowy nie uległ zmianie, a to Bayern Monachium zdobył jedynego gola w 71 minucie.

Bramkę dla drużyny gości strzelił Coman. W 46 minucie trener Bayernu Monachium dokonał zmiany, wprowadzając na boisko Laimera za Mazraouiego. Również w drużynie Manchesteru United doszło do zmiany zawodnika - Wan-Bissaka wszedł na boisko zastępując Shawa. W 53 minucie Antony otrzymał żółtą kartkę za brutalne zachowanie, natomiast w 61 minucie Amrabat został ukarany żółtą kartką za faul. W kolejnych minutach oba zespoły dokonywały zmian personalnych.

W 67 minucie Muller wszedł na boisko za Musialę, a w 75 minucie Mejbri i Pellistri zastąpili odpowiednio Garnacho i Antony'ego. W drużynie Bayernu Monachium również doszło do zmiany zawodnika - Tel wszedł na boisko zastępując Comana w 77 minucie. W ostatnich minutach spotkania Goretzka otrzymał żółtą kartkę za faul w 88 minucie, a w 90 minucie Guerreiro wszedł na boisko zastępując Sanego. Cały mecz zakończył się wynikiem: Manchester United 0, Bayern Monachium 1.

Gole oczekiwane 0.24 1.30

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Manchester United rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA łącznie 5 meczów. Wygrali 1 z nich, zremisowali 1, a przegrali 3. Łącznie zdobyli 12 goli. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli w sumie 3 gole, przy najwyższym wyniku na własnym boisku wynoszącym 1-0. Na wyjazdach rozegrali 3 mecze i zdobyli na nich 9 goli. Średnia ilość goli zdobywanych przez Manchester United na mecz to 2,4. Zespół Bayern Monachium rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA również 5 meczów.

Wygrali oni aż 4 z nich, zremisowali jeden, a nie przegrali żadnego. Zdobyli w sumie 11 goli. Na swoim boisku rozegrali trzy mecze i zdobyli tam ogółem sześć goli, przy najwyższym wyniku na własnym boisku wynoszącym 4-3. Na wyjazdach rozegrali dwa mecze i zdobyli na nich pięć goli, przy najwyższym wyniku na wyjazdach wynoszącym 1-3. Średnia ilość goli zdobywanych przez Bayern Monachium na mecz to natomiast równa się ona wartością równą do dokładnie do liczby  2,2.

Tabela Grupa A:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty