Piłka nożna

Autor: pixabay.com Rozpoczęcie akcji

Cieżko wywalczona bramka ratuje spotkanie Realu Madryt z Sevillą

2024-02-25 7:00

W dniu 25-02-2024 o godzinie 21:00 w miejscowości Madryt na stadionie Santiago Bernabéu odbył się mecz La Liga pomiędzy Realem Madryt a Sevillą. W tym spotkaniu Real Madryt zdobył 1 gola, a Sevilla nie strzeliła żadnego.

Poprzednie mecze Real Madryt - Sevilla

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Realem Madryt a Sevillą zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie 22 października 2022 roku, gdzie Real Madryt pokonał Sevillę 3:1. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli 27 maja 2023 roku, a tym razem to Real Madryt wygrał, zdobywając dwa gole i tracąc tylko jeden. Ostatnie starcie również miało miejsce na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli 21 października 2023 roku. Tym razem oba zespoły zremisowały, zdobywając po jednym golu. Stosunek bramek w rozegranych meczach Real Madryt: 6, Sevilla: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Realem Madryt a Sevillą zakończyła się wynikiem 0:0. W 13 minucie trener Realu Madryt, Carlo Ancelotti, otrzymał żółtą kartkę. Następnie w 35 minucie zawodnik Realu Madryt, Toni Kroos, również został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Realem Madryt a Sevillą, który odbył się w Madrycie, doszło do kilku istotnych wydarzeń. W 70 minucie zawodnik Sevilli, Ocampos, otrzymał żółtą kartkę. Pięć minut później trener Realu Madryt zdecydował się na zmianę w swojej drużynie - Modric wszedł na boisko, zastępując Fernandeza.

Również w 75 minucie trener Sevilli dokonał trzech zmian - Sanchez wszedł za Navasa, Suso zastąpił Torresa, a Veliz Romero. W 81 minucie Modric strzelił gola dla Realu Madryt, zmieniając wynik na korzyść swojej drużyny. W doliczonym czasie gry trener Sevilli dokonał dwóch zmian - Januzaj wszedł za Ocamposa, a Nianzou zastąpił Salasa. Niestety dla Sevilli, Nianzou otrzymał żółtą kartkę za faulowanie w 90+1 minucie. W ostatnich minutach meczu trener Realu Madryt dokonał jeszcze jednej zmiany - Rodriguez wszedł za Rodrygo.

W doliczonym czasie gry Sow z drużyny Sevilla otrzymała żółtą kartkę w 90+8 minucie. W ostatniej minucie meczu trener Realu Madryt dokonał ostatniej zmiany - Ceballos wszedł za Diaza. Cały mecz zakończył się wynikiem: Real Madryt 1, Sevilla 0.

Gole oczekiwane 0.97 0.95

Real Madryt jest aktualnie liderem tabeli, zajmując pierwsze miejsce. Drużyna wygrała 19 meczy, zremisowała 5 i przegrała tylko jeden mecz. Ich suma punktów wynosi obecnie 65. Sevilla natomiast nadal zajmuje 15 miejsce w tabeli. Drużyna wygrała 5 meczy, zremisowała 9 i przegrała aż 11 spotkań. Ich suma punktów pozostaje bez zmian - wynosi nadal 24. W ostatnim meczu pomiędzy tymi drużynami Real Madryt odniósł zwycięstwo, zdobywając tym samym kolejne 3 punkty. Aktualnie mają oni na swoim koncie 65 punktów. Sevilla natomiast nie zdobyła żadnych nowych punktów i ich suma pozostała na poziomie 24.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po emocjonującym meczu pomiędzy Realem Madryt a Sevillą, które zakończyło się wynikiem X:X, oba zespoły szykują się teraz do kolejnych spotkań. Następny mecz Realu Madryt odbędzie się 2 marca 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Mestalla w Valencii. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Valencii. Będzie to niezwykle ważne starcie dla obu zespołów, które będą dążyć do zdobycia cennych punktów. Natomiast Sevilla zmierzy się z Realem Sociedad tego samego dnia, ale o godzinie 14:00 na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli. To będzie interesujące starcie dwóch silnych drużyn, które będą rywalizować o zwycięstwo. Z pewnością fani obydwu klubów nie mogą doczekać się tych spotkań i będą trzymać kciuki za swoje ulubione drużyny.