Piłka nożna

Autor: pixabay.com Boisko piłkarskie

Czerwona kartka dla Bayernu, Lazio wygrywa skromnie 1:0

2024-02-14 7:00

W dniu 14-02-2024 na stadionie Olimpico w Rzymie odbył się mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Lazio a Bayernem Monachium. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 21:00. Wynik tego pojedynku to Lazio 1 - Bayern Monachium 0.

Poprzednie mecze Lazio - Bayern Monachium

W ostatnim czasie odbyły się dwa mecze między Lazio a Bayernem Monachium. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Olimpico w Rzymie dnia 23 lutego 2021 roku i zakończył się wynikiem Lazio 1, Bayern Monachium 4. Drugi mecz odbył się na stadionie Allianz Arena w Monachium dnia 17 marca 2021 roku i zakończył się wynikiem Bayern Monachium 2, Lazio 1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Bayern Monachium: 6, Lazio: 2

Pomimo zaciętej rywalizacji, pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Lazio a Bayernem Monachium rozgrywanego w Rzymie przebiegła bez większych problemów, a do przerwy wynik był nadal 0:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Lazio z Bayernem Monachium, który odbył się w Rzymie, doszło do wielu interesujących wydarzeń. W 60 minucie trener drużyny Lazio zdecydował się na zmianę - gracz Lazzari wszedł na boisko, zastępując Hysaja. Siedem minut później zawodnik Bayernu Monachium, Upamecano, otrzymał czerwoną kartkę za brutalne zachowanie. Kolejną żółtą kartkę w 68 minucie otrzymał Kimmich za niesportowe zachowanie. W 69 minucie to zawodnik Lazio, Immobile, strzelił gola dla swojej drużyny, zmieniając wynik na korzyść gospodarzy.

W odpowiedzi na to w 73 minucie trener Bayernu Monachium dokonał zmiany - de Ligt wszedł na boisko, zastępując Goretzkę. W 74 minucie trener drużyny Lazio postanowił dokonać dwóch zmian - Castellanos wszedł na boisko, zastępując Immobile'a oraz Pedro zastąpił Isaksena. W odpowiedzi na to w 81 minucie trener Bayernu Monachium również dokonał trzech zmian - Tel wszedł na boisko, zastępując Sanégo; Kamada zastąpił Luis Alberto; a Patric wszedł za Gilę. Ostatnią zmianą w drużynie Bayernu Monachium było wejście Choupo-Motinga na boisko, zastępując Müllera w 82 minucie. Podsumowując, druga połowa meczu Lazio z Bayernem Monachium była pełna emocji i zmian personalnych.

Jedynym golem padającym w tej części spotkania był gol strzelony przez Immobile'a dla Lazio. Ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem: Lazio 1, Bayern Monachium 0.

Gole oczekiwane 1.84 1.10

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Lazio rozegrał 6 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 3 z nich, zremisowali 1, a przegrali 2. Łącznie zdobyli 7 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i strzelili tam 4 gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 2-0. Na wyjazdach rozegrali również 3 mecze i zdobyli na nich 3 gole.

Najwyższy wynik na wyjazdach to zwycięstwo 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Lazio w meczu wynosiła 1,2. Zespół Bayern Monachium rozegrał również 6 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali aż 5 z nich, zremisowali jeden, a nie ponieśli żadnej porażki. Zdobyli w sumie imponującą liczbę 12 goli. Na swoim boisku rozegrali trzy mecze i strzelili tam aż sześć goli.

Najwyższy wynik na własnym boisku to zwycięstwo z rezultatem 4-3. Na wyjazdach również rozegrali trzy mecze i zdobyli sześć goli. Najwyższy wynik na wyjazdach to zwycięstwo z rezultatem 1-3. Średnia ilość goli zdobywanych przez Bayern Monachium w meczu wynosiła 2,0.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Mistrzów UEFA - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Bayernem Monachium a Lazio odbędzie się 5 marca 2024 roku o godzinie 21:00. Miejscem rozegrania tego meczu będzie stadion Allianz Arena w Monachium.