Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Czerwona kartka dla Jakicia i zwycięstwo PAOK nad Eintrachtem 2:1

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Deutsche Bank Park w miejscowości Frankfurt nad Menem odbył się mecz grupy Grupa G Ligi Konferencji Europy pomiędzy Eintrachtem Frankfurt a PAOK. W wyniku tego spotkania drużyna Eintracht Frankfurt przegrała z PAOKiem 1:2.

Poprzednie mecze Eintracht Frankfurt - PAOK

W ostatnim czasie rozegrano jedno spotkanie między Eintrachtem Frankfurt a PAOK. Mecz odbył się na stadionie Toumbas w miejscowości Saloniki w dniu 5 października 2023 roku. Wynik tego spotkania to: PAOK 2, Eintracht Frankfurt 1.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Eintrachtem Frankfurt a PAOKiem, który odbywał się w Frankfurt nad Menem, nie było większych problemów. Mimo intensywnej rywalizacji, do przerwy wynik utrzymał się na 0:0.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Eintracht Frankfurt z PAOK, który odbył się w mieście Frankfurt nad Menem, gospodarze wyszli na boisko z determinacją. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, ale to druga część spotkania przyniosła wiele emocji. W 54 minucie trener Eintrachtu Frankfurt postanowił dokonać zmiany w składzie. Gracz Jakić wszedł na boisko, zastępując Skhiriego.

Jednak już minutę później PAOK zdobył bramkę dzięki Kędziorze, który wpisał się na listę strzelców. Eintracht Frankfurt nie zamierzał jednak odpuszczać i w 58 minucie udało im się wyrównać. Bramkę zdobył Omar Marmoush po asyście Chaibi. W 67 minucie trener PAOK również postanowił dokonać zmiany w składzie. Gracz Brandon Thomas wszedł na boisko, zastępując Samattę.

Również Konstantelias pojawił się na murawie, zastępując Murga. Niestety dla Eintrachtu Frankfurt, w 73 minucie PAOK ponownie objął prowadzenie za sprawą Zivkovicia. Trener Eintrachtu Frankfurt postanowił odpowiedzieć kolejnymi zmianami personalnymi - Aaronson wszedł na boisko, zastępując Gotze, a Aurelio Buta zastąpił Tuta. W 69 minucie obie drużyny otrzymały żółte kartki za niesportowe zachowanie - Brandon Thomas z PAOK i Tuta z Eintrachtu Frankfurt. W 79 minucie trener PAOK dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Schwaba za Ozdoeva.

Minutę później Troost-Ekong wszedł na boisko, zastępując Vieirinhę. W 81 minucie Omar Marmoush otrzymał żółtą kartkę za faul. W dalszej części meczu trener PAOK dokonał jeszcze jednej zmiany - Despodov wszedł na boisko, zastępując Taisona. W 86 minucie Nacho Ferri wszedł na boisko, zastępując Dina Ebimbe w drużynie Eintracht Frankfurt. Niestety dla Eintrachtu Frankfurt, w doliczonym czasie gry Kristijan Jakić otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

Jednak to nie był koniec jego kary - w czwartej minucie doliczonego czasu gry został ukarany czerwoną kartką za podobne przewinienie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Eintracht Frankfurt 1, PAOK 2.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Eintracht Frankfurt rozegrał łącznie 7 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Z tego 5 meczy miało miejsce w fazie grupowej, a 2 we wcześniejszych fazach. W sumie wygrali 4 mecze, zremisowali 1 i przegrali 2. Podczas tych spotkań zdobyli razem 14 goli. Na swoim boisku rozegrali 4 mecze i strzelili tam aż 11 goli.

Ich najwyższy wynik na własnym stadionie to zwycięstwo 6-0. Na wyjazdach zagrali natomiast tylko w trzech meczach, zdobywając na nich tylko 3 gole. Ich najlepszy wynik na wyjeździe to zwycięstwo 0-1. Średnia ilość goli zdobywanych przez Eintracht Frankfurt na mecz wynosi zatem dokładnie 2.0. Zespół PAOK rozegrał natomiast aż 11 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Spośród tych spotkań, pięć miało miejsce w fazie grupowej, a sześć we wcześniejszych fazach rozgrywek.

W sumie wygrali osiem razy, zremisowali trzy razy i nie ponieśli żadnej porażki. Podczas tych spotkań zdobyli razem imponującą liczbę 25 goli. Na swoim stadionie rozegrali pięć meczów i strzelili tam łącznie 11 goli. Ich najwyższy wynik na własnym boisku to zwycięstwo 4-0. Na wyjazdach zagrali natomiast w sześciu meczach, zdobywając na nich aż 14 goli.

Ich najlepszy wynik na wyjeździe to zwycięstwo 1-4. Średnia ilość goli zdobywanych przez PAOK na mecz wynosi zatem dokładnie 2.3.

Tabela Grupa G:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 PAOK 4 1 0 12 8 4 13
2 Eintracht Frankfurt 3 0 2 11 5 6 9
3 Aberdeen 0 3 2 8 10 -2 3
4 HJK Helsinki 0 2 3 5 13 -8 2

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Eintracht Frankfurt po rozegranym meczu z PAOKiem będzie kontynuować swoje europejskie przygody, tym razem zmierzą się z drużyną Aberdeen. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Pittodrie w Aberdeen. Będzie to kolejna szansa dla Eintrachtu, aby zdobyć kolejne punkty i awansować w rozgrywkach. Natomiast PAOK po spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt stanie do rywalizacji z HJK Helsinki. Mecz odbędzie się również 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Toumbas w Salonikach. PAOK będzie dążyć do zwycięstwa, aby utrzymać swoje szanse na awans do kolejnej rundy. Oba te spotkania będą niezwykle ważne dla obydwu drużyn, które będą musiały zaprezentować swoje umiejętności i determinację, aby osiągnąć pożądane rezultaty.