piłka nożna

Autor: pixabay.com

Czerwona kartka i skromne zwycięstwo Brighton nad AEK Ateny

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Opap Arena w Atenach odbył się mecz pomiędzy AEK Athens a Brighton w ramach grupy B Ligi Europy. Wynik tego spotkania to AEK Athens: 0, Brighton: 1.

Poprzednie mecze AEK Athens - Brighton

W ostatnim czasie rozegrano jedno spotkanie między AEK Athens a Brighton. Mecz odbył się na stadionie The American Express Community w miejscowości Falmer w dniu 21 września 2023 roku. Wynik tego pojedynku to Brighton: 2, AEK Athens: 3.

W pierwszej połowie wczorajszego meczu AEK Athens z Brighton, który odbył się w Atenach, gospodarze nie zdołali zdobyć ani stracić żadnej bramki. W 12 minucie Joel Veltman z drużyny Brighton otrzymał żółtą kartkę za faul, a w 27 minucie Mijat Gaćinović z drużyny AEK Athens również został ukarany żółtą kartką za faul. Wynik na koniec pierwszej połowy wynosił 0:0.

W drugiej połowie wczorajszego meczu AEK Athens z Brighton, który odbył się w Atenach, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Jednak w 55 minucie to drużyna Brighton wyszła na prowadzenie dzięki bramce strzelonej przez Joao Pedro.

W 63 minucie Steven Zuber z AEK Athens otrzymał żółtą kartkę za faul, a w 65 minucie Mijat Gaćinović został ukarany czerwoną kartką za podobne przewinienie. W 69 minucie trener Brighton dokonał zmiany, wprowadzając Dahouda na boisko, który zastąpił Mitomę. W odpowiedzi trener AEK Athens również dokonał trzech zmian: Araujo wszedł za Mantalosa, Eliasson zastąpił Amrabata, a Ponce wszedł za Zubera. W 77 minucie trener Brighton postanowił dokonać kolejnej zmiany i Milner wszedł na boisko, zastępując Joao Pedro. W 83 minucie trener AEK Athens również wprowadził nowego zawodnika - Pizarro wszedł za Pinedę.

W końcowych minutach meczu trener Brighton dokonał dwóch zmian: Baleba wszedł za Gilmoura, a Duffus zastąpił Fergusona. Ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem: AEK Athens 0, Brighton 1.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

AEK Athens FC rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrali 1 mecz, zremisowali 1 i przegrali 3. Zdobyli w sumie 5 goli, z czego na swoim boisku zdobyli tylko 1 gola w trzech rozegranych meczach. Na wyjazdach zdobyli 4 gole w dwóch meczach, a najwyższy wynik jaki osiągnęli na wyjeździe to 2-3. Średnia ilość zdobywanych przez AEK Athens FC goli na mecz wynosi 1.0. Zespół Brighton rozegrał również 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy.

Wygrali 3 mecze, zremisowali 1 i przegrali 1. Zdobyli w sumie 9 goli, z czego na swoim boisku zdobyli 4 gole w dwóch rozegranych meczach. Najwyższy wynik jaki osiągnęli na własnym boisku to 2-0. Na wyjazdach zdobyli natomiast 5 goli w trzech meczach, a najwyższy wynik jaki osiągnęli na wyjeździe to 0-2. Średnia ilość zdobywanych przez Brighton goli na mecz wynosi natomiast 1.8.

Tabela Grupa B:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 OM Olympique Marsylia 3 2 0 14 9 5 11
2 Brighton 3 1 1 9 5 4 10
3 AEK Athens 1 1 3 5 9 -4 4
4 Ajax Amsterdam 0 2 3 7 12 -5 2

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między AEK Ateny a Brighton, możemy już zaplanować kolejne spotkania obydwóch drużyn. Mecz pomiędzy Ajaxem Amsterdam a AEK Ateny odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Johan Cruijff Arena w Amsterdamie. Natomiast spotkanie Brighton z Olympique Marsylia odbędzie się tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie The American Express Community w Falmer. Będzie to interesujący wieczór dla fanów piłki nożnej, którzy będą mogli zobaczyć jak oba zespoły radzą sobie w kolejnych meczach.