Piłka nożna

Autor: pixabay.com Mecz piłki nożnej, akcja bramkowa

Dominacja Girony nad Rayo Vallecano - wynik 3:0

2024-02-27 7:00

W dniu 26-02-2024 o godzinie 21:00 na stadionie Municipalmontilivi w Girona odbył się mecz La Liga między Gironą FC a Rayo Vallecano. Wynik spotkania to 3:0 na korzyść Girony FC.

Poprzednie mecze Girona FC - Rayo Vallecano

W ostatnich trzech meczach między Gironą FC a Rayo Vallecano padło łącznie 12 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Vallecas w dniu 18 marca 2023 roku, zakończyło się remisem 2:2. Drugi mecz również rozegrano na tym samym stadionie w dniu 11 listopada 2023 roku, a Girona FC wygrała wynikiem 2:1. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Municipalmontilivi w Gironie w dniu 17 stycznia 2024 roku, gdzie Girona FC zwyciężyła rezultatem 3:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Girona FC: 7, Rayo Vallecano: 4

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Girony FC a Rayo Vallecano w Girona nie było większych emocji, mimo wysiłków obu drużyn na tablicy wyników nadal widniał remis bez bramek.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Gironą FC a Rayo Vallecano, który odbył się w Gironie, doszło do wielu interesujących wydarzeń. Na początku 52 minuty Tsyhankov strzelił gola dla Girony FC, otwierając wynik spotkania. Następnie w 54 minucie Aleix Garcia otrzymał żółtą kartkę za faul. W 58 minucie doszło do zmiany w drużynie Rayo Vallecano - Sergio Camello wszedł na boisko zastępując Raula de Tomasa. Kolejna zmiana miała miejsce w 59 minucie, gdy Ciss wszedł na boisko zastępując Óscara Valentina.

W 64 minucie Kike Perez zastąpił Unai Lópeza, a Pep Chavarria Jorge de Frutosa. W tej samej minucie Ismaila Ciss otrzymał żółtą kartkę za faul. W 70 minucie trener Girony FC dokonał zmiany - Juanpe wszedł na boisko zastępując Davida Lópeza. Trzy minuty później Ivan Martin zastąpił Portu, a Stuani Dovbyka. W 79 minucie Trejo wszedł na boisko zastępując Miguela Crespo w drużynie Rayo Vallecano.

W ostatnich minutach meczu trener Girony FC dokonał dwóch zmian - Pablo Torre wszedł na boisko zastępując Tsyhankova, a Solis zastąpił Herrerę. W doliczonym czasie gry, w 90+1 minucie Savio strzelił gola dla Girony FC, podwyższając wynik na 2:0. Na koniec, w 90+5 minucie Savio ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając ostateczny wynik meczu na 3:0 dla Girony FC. Podsumowując cały mecz, Girona FC pokonała Rayo Vallecano wynikiem 3:0.

Gole oczekiwane 2.17 0.55

Drużyna Girona FC odniosła zwycięstwo w meczu, co pozwoliło im zdobyć 3 punkty. Obecnie zajmują oni drugie miejsce w tabeli, mając na koncie 18 wygranych spotkań, 5 remisów i 3 porażki. Suma punktów drużyny Girony FC wynosi obecnie 59. Natomiast drużyna Rayo Vallecano zajmuje czternaste miejsce w tabeli. Do tej pory wygrali oni 5 meczów, zremisowali 10 razy i przegrali 11 spotkań. Aktualna suma punktów drużyny Rayo Vallecano wynosi 25. Podsumowując, Girona FC prezentuje się bardzo dobrze, zajmując wysokie drugie miejsce w tabeli i mając znaczną przewagę punktową nad Rayo Vallecano, które znajduje się na czternastym miejscu.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Girona FC po rozegranym meczu z Rayo Vallecano zmierzy się teraz z Mallorką. Spotkanie odbędzie się 3 marca 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Mallorca Son Moix w Palma de Mallorca. Natomiast Rayo Vallecano stanie do rywalizacji z Cadizem. Mecz zaplanowany jest na 2 marca 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie Vallecas w Madrycie.