piłka nożna

Autor: pixabay.com Początek spotkania

Dominacja Sparty Praga nad Galatasaray w Lidze Europy - wynik 4:1

2024-02-22 7:00

W dniu 22-02-2024 o godzinie 21:00 w Pradze na stadionie Epet Arena odbył się mecz pomiędzy Spartą Praga a Galatasaray w ramach Liga Europy Knockout Round Play-offs. W trakcie spotkania Sparta Praga zdobyła 4 gole, natomiast Galatasaray tylko 1.

Poprzedni mecz dwumeczu między Spartą Praga a Galatasaray

W meczu pomiędzy Spartą Praga a Galatasaray, który odbył się na stadionie Rams Park w Stambule, padło pięć goli. Galatasaray wygrało ten pojedynek, zdobywając trzy bramki, natomiast Sparta Praga strzeliła dwie gole. Mecz był emocjonujący i pełen akcji.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Sparty Praga z Galatasaray zakończyła się wynikiem 1:1. W 8 minucie Preciado zdobył gola dla Sparty Praga, natomiast w 16 minucie Bardakci strzelił bramkę dla Galatasaray. W 22 minucie Demirbay otrzymał żółtą kartkę za tripping, a w 24 minucie Kutlu również został ukarany żółtą kartką za faul - obaj są zawodnikami Galatasaray. W 31 minucie Sorensen z drużyny Sparta Praga otrzymała żółtą kartkę za holding. W 42 minucie Kuchta oddał strzał na bramkę, jednak po weryfikacji systemem VAR gol nie został uznany ze względu na spalony stan zawodnika Sparty Praga.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Sparty Praga z Galatasaray, który odbył się w Pradze, gospodarze pokazali swoją dominację na boisku.

Po pierwszej połowie, w której obie drużyny zdobyły po jednym golu, Sparta Praga zdecydowanie przejęła inicjatywę. W 62 minucie doszło do dwóch zmian w drużynie Galatasaray. Gracz Oliveira wszedł na boisko, zastępując Mertensa, a Zaha zastąpił Akturkoglu. Kilka minut później, w 66 minucie, trener Sparty Praga dokonał zmiany w swoim zespole - Tuci wszedł na boisko za Olatunjiego. W 70 minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji - Ayhan z drużyny Galatasaray otrzymał czerwoną kartkę za poważne faulowanie.

To było duże osłabienie dla gości. W odpowiedzi na to, trener Sparty Praga dokonał kolejnej zmiany - Zeleny wszedł na boisko za Wiesnera w 71 minucie. W 74 minucie to właśnie Tuci strzelił gola dla Sparty Praga, podwyższając wynik na 3:1. W 75 minucie trener Galatasaray dokonał kolejnej zmiany - Tete wszedł na boisko za Demirbaya. W 76 minucie Kuchta z drużyny Sparta Praga otrzymała żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

W 80 minucie Haraslin strzelił czwarty gol dla Sparty Praga, umacniając przewagę swojego zespołu. W 83 minucie trener Galatasaray dokonał ostatniej zmiany - Carlos Vinicius wszedł na boisko, zastępując Torreirę. W końcowych minutach meczu emocje nie opadły. Preciado z drużyny Sparta Praga otrzymała żółtą kartkę za niesportowe zachowanie w 85 minucie, a w 87 minucie Sadilek wszedł na boisko, zastępując Haraslina. W doliczonym czasie gry, w 90+6 minucie, Kuchta strzelił piątego gola dla Sparty Praga, ustalając wynik meczu na 4:1 dla gospodarzy.

W ostatniej chwili Carlos Vinicius otrzymał żółtą kartkę w 90+8 minucie. Podsumowując cały mecz, Sparta Praga pokazała swoją przewagę nad Galatasaray i pewnie wygrała spotkanie ze znakomitym wynikiem: Sparta Praga: 4, Galatasaray: 1.

Gole oczekiwane 1.97 1.11

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Sparta Praga rozegrał w ramach Ligi Europy 9 meczów. Wygrali 4 z nich, zremisowali 1, a przegrali 4. Łącznie zdobyli 16 goli. Na swoim boisku rozegrali 4 mecze i zdobyli tam 8 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to 4-1. Na wyjazdach rozegrali 5 meczów i zdobyli na nich również 8 goli.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez Sparta Praga goli na mecz wynosi 1.8. Zespół Galatasaray rozegrał w ramach Ligi Europy tylko jeden mecz. Wygrali ten mecz, nie zremisowali ani nie przegrali żadnego innego spotkania. Łącznie zdobyli trzy gole. Rozegrali ten jeden mecz na swoim boisku i zdobyli tam trzy gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to 3-2.

Na wyjazdach nie rozegrali żadnego meczu i nie zdobyli żadnych goli na wyjazdach. Średnia ilość zdobywanych przez Galatasaray goli na mecz wynosi 3.0.

Podsumowując, drużyna Sparta Praga zdobyła w dwumeczu 3 punkty, miała 1 zwycięstwo, 0 remisów i 1 przegraną. Strzelili 6 goli i stracili 4 gole. Drużyna Galatasaray również zdobyła 3 punkty w dwumeczu, miała 1 zwycięstwo, 0 remisów i 1 przegraną. Strzelili jednak tylko 4 gole i stracili 6 goli. Zespół Sparta Praga przechodzi do kolejnej rundy.