piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz

Dominacja Villarrealu i zwycięstwo nad Real Sociedad 3:1

2024-02-23 7:00

W dniu 23-02-2024 o godzinie 21:00 na stadionie Reale Arena w San Sebastian odbył się mecz La Liga 26 kolejki pomiędzy Realem Sociedad a Villarrealem. Wynik spotkania to Real Sociedad 1 - Villarreal 3.

Poprzednie mecze Real Sociedad - Villarreal

W ostatnich trzech meczach między Realem Sociedad a Villarrealem zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Reale Arena w San Sebastian, gdzie Real Sociedad wygrał 1:0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie La Cerámica w Villarreal, gdzie gospodarze zwyciężyli 2:0. Ostatnie starcie również odbyło się na tym samym stadionie, ale tym razem to Real Sociedad odniósł zwycięstwo 3:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Real Sociedad: 4, Villarreal: 2

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Real Sociedad z Villarrealem, który odbył się w San Sebastian, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki, podczas gdy Villarreal objął prowadzenie w 17 minucie za sprawą gola strzelonego przez Comesanę. W 7 minucie doszło do zmiany w drużynie Realu Sociedad - Olasagasti wszedł na boisko, zastępując Barrenetxeę.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Real Sociedad z Villarrealem, który odbył się w San Sebastian, gospodarze nie zdołali odwrócić losów spotkania. Po pierwszej połowie, w której Villarreal prowadził 1:0, ostateczny wynik meczu to Real Sociedad 1, Villarreal 3. Pierwszą zmianę w drużynie Realu Sociedad przeprowadzono w 46 minucie, gdy Aramburu wszedł na boisko zastępując Traore'a. Jednak już w kolejnej minucie to Villarreal zdobył gola dzięki strzałowi Comesany.

W 51 minucie Le Normand otrzymał żółtą kartkę za faulowanie przeciwnika. Kolejne kartki zostały pokazane w 60. , 62. , 63. i 68 minucie dla zawodników obu drużyn. W 64 minucie trener Realu Sociedad dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Merino za Mendez'a, a w 65 minucie Sadiq wszedł na boisko zastępując Andre Silvę. W odpowiedzi trener Villarreal dokonał dwóch zmian w 70 minucie - Cuenca wszedł za Moreno, a Parejo za Akhomacha. W dalszej części meczu trenerzy obydwu drużyn dokonali jeszcze kilku zmian personalnych, ale to dopiero w 86 minucie Merino zdobył gola dla Realu Sociedad.

W 88 minucie Cuenca otrzymał żółtą kartkę za faulowanie, a w doliczonym czasie gry, w 90+5 minucie, Sorloth strzelił kolejnego gola dla Villarrealu. Mecz zakończył się wynikiem Real Sociedad 1, Villarreal 3.

Gole oczekiwane 1.70 1.07

Real Sociedad przed meczem zajmowała 6. miejsce w tabeli, co świadczy o ich dobrej formie i wynikach w dotychczasowych spotkaniach. Drużyna wygrała 10 meczy, zremisowała 10 razy i przegrała 5 spotkań, co daje im sumę 40 punktów. Z kolei Villarreal przed meczem zajmował 13. miejsce w tabeli, co sugeruje, że drużyna nie radzi sobie najlepiej w obecnej kampanii. Do tej pory wygrali tylko 6 meczy, zremisowali 8 razy i przegrali aż 11 spotkań, co daje im sumę punktów równą 26. W meczu między tymi dwoma drużynami zwyciężył Villarreal i zdobył dodatkowe trzy punkty. Aktualnie Real Sociedad ma na swoim koncie nadal 40 punktów, natomiast Villarreal zwiększył swoją liczbę punktów do 29.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Realem Sociedad a Villarrealem, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Sevilli z Realem Sociedad odbędzie się 2 marca 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli. Natomiast Villarreal zmierzy się z Granadą CF dzień później, czyli 3 marca 2024 roku również o godzinie 14:00 na stadionie La Cerámica w Villarrealu.