Piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz z piłką

Dramatyczny remis Jagiellonii z Ruchem Chorzów

2024-02-24 7:00

W dniu 24-02-2024 o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się mecz Ekstraklasy 22. kolejki pomiędzy Jagiellonią a Ruchem Chorzów. W trakcie spotkania obie drużyny zdobyły po jednym golu, co skutkowało remisem 1:1.

Poprzedni mecz między Jagiellonią a Ruchem Chorzów

W poprzednim meczu pomiędzy Jagiellonią a Ruchem Chorzów, który odbył się na stadionie Miejskim w Gliwicach, padł wynik 0:1 na korzyść Jagiellonii. Jedynego gola zdobyła drużyna Jagiellonii.

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Jagiellonia Białystok przegrała z Ruchem Chorzów 0:1. W 42 minucie zawodnik o nazwisku Szczepan zdobył bramkę dla drużyny Ruchu Chorzów.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Jagiellonia Białystok zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Ruchu Chorzów, który zdobył gola. Jednak w drugiej połowie obie drużyny dokonały kilku zmian personalnych. W 46 minucie Caliskaner wszedł na boisko, zastępując Pululu.

W 58 minucie Lewicki zastąpił Marczuka, a w 70 minucie Kubicki wszedł za Nene. W tej samej minucie Naranjo zastąpił Wdowika. W 71 minucie Ruch Chorzów dokonał zmiany, Dlugosz wszedł na boisko, zastępując Kozaka. Dwa minuty później Dlugosz otrzymał żółtą kartkę za faul. W 74 minucie Stepinski również otrzymał żółtą kartkę.

W 77 minucie Bartolewski wszedł na boisko, zastępując Josemę w drużynie Ruchu Chorzów, a w 78 minucie Moneta zastąpił Starzyńskiego. W 85 minucie Novothny wszedł na boisko za Szczepana w drużynie Ruchu Chorzów, a Szur zastąpił Vlkanova. W końcowych minutach meczu emocje sięgnęły zenitu. W 86 minucie Caliskaner otrzymał żółtą kartkę, a w 89 minucie Sacek również został ukarany żółtą kartką. W doliczonym czasie gry, w 90+7 minucie Imaz strzelił gola dla Jagiellonii Białystok, ustalając wynik na 1:1.

Podsumowując, mecz pomiędzy Jagiellonią Białystok a Ruchem Chorzów zakończył się remisem 1:1 po bramce strzelonej przez Imaza w doliczonym czasie gry.

Procent dokładnych podań 86% 74%

Jagiellonia jest w bardzo dobrej sytuacji, zajmując przed meczem pierwsze miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna wygrała 12 meczy, zremisowała 5 i przegrała 4, co daje im sumę 41 punktów. Po zdobyciu jednego punktu w tym meczu, ich aktualna suma wynosi 42 punkty. Natomiast Ruch Chorzów znajduje się na 17. miejscu w tabeli przed rozpoczęciem tego meczu. Do tej pory drużyna wygrała tylko jeden mecz, zremisowała 11 i przegrała dziewięć razy, co daje im sumę 14 punktów. Po zdobyciu jednego punktu w tym meczu, ich aktualna suma wynosi 15 punktów. Podsumowując, Jagiellonia utrzymuje swoją pozycję lidera i ma dużą przewagę nad resztą drużyn w tabeli. Natomiast Ruch Chorzów nadal znajduje się w dolnej części tabeli i musi podjąć większe wysiłki, aby poprawić swoją sytuację.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Jagiellonią a Ruchem Chorzów, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Górnika Zabrze z Jagiellonią odbędzie się 2 marca 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrze. Natomiast Ruch Chorzów zmierzy się z Piastem Gliwice dzień wcześniej, czyli 1 marca 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Śląski w Chorzowie.