Piłka nożna

Autor: pixabay.com Akcja bramkowa, rzut wolny

Dramatyczny remis Legii Warszawa z Puszczą Niepołomice

2024-02-18 7:00

W dniu 18-02-2024 o godzinie 15:00 odbył się mecz w ramach 21. kolejki Ekstraklasy pomiędzy drużynami Legia Warszawa i Puszcza Niepołomice. Spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Warszawie. Wynik tego meczu to Legia Warszawa: 1, Puszcza Niepołomice: 1.

Poprzednie mecze Legia Warszawa - Puszcza Niepołomice

W ostatnim czasie odbyły się dwa mecze między Legią Warszawa a Puszczą Niepołomice. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Ul. Kusocińskiego w Niepołomicach w dniu 25 września 2019 roku i zakończył się wynikiem Puszcza Niepołomice: 0, Legia Warszawa: 2. Drugi mecz odbył się na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie w dniu 13 sierpnia 2023 roku i zakończył się remisem, Puszcza Niepołomice: 1, Legia Warszawa: 1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Puszcza Niepołomice: 1, Legia Warszawa: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Legii Warszawa z Puszczą Niepołomice zakończyła się wynikiem 0:1 na korzyść drużyny gości. W 29 minucie sędzia ukarał żółtą kartką zawodnika Mrozinskiego z Puszczy Niepołomice. Kilka minut później, w 38 minucie, żółtą kartkę otrzymał Burch z drużyny Legii Warszawa. W 39 minucie trener Puszczy dokonał zmiany, wprowadzając na boisko Siemaszkę, który zastąpił Cholewiaka. Na koniec pierwszej połowy, w 42 minucie, Koj strzelił gola dla Puszczy Niepołomice.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Legii Warszawa z Puszczą Niepołomice, który odbył się w Warszawie, obie drużyny zdobyły po jednym golu.

W 63 minucie trener Legii Warszawa dokonał dwóch zmian - Gual wszedł na boisko zastępując Kapustkę, a Pankov zastąpił Burcha. Następnie w 69 minucie trener Puszczy Niepołomice dokonał również dwóch zmian - Hajda wszedł na boisko zastępując Walskiego, a Revenco zastąpił Koja. W 70 minucie trener Legii Warszawa dokonał kolejnej zmiany - Pekhart wszedł na boisko zastępując Kramera. W 75 minucie Zapolnik z drużyny Puszczy Niepołomice otrzymał żółtą kartkę, a w 76 minucie to samo spotkało Bartosza i Josue z drużyn Legii Warszawa oraz Jedrzejczyka również z Legii Warszawa. W 81 minucie trener Legii Warszawa dokonał ostatniej zmiany - Rosolek wszedł na boisko zastępując Jedrzejczyka.

W końcowej fazie meczu, w 86 minucie Rosolek strzelił gola dla drużyny Legii Warszawa, doprowadzając do remisu 1:1. W ostatniej minucie trener Puszczy Niepołomice dokonał ostatniej zmiany - Solowiej wszedł na boisko zastępując Bartosza. Cały mecz zakończył się wynikiem: Legia Warszawa: 1, Puszcza Niepołomice: 1.

Procent dokładnych podań 85% 66%

Przed meczem Legia Warszawa zajmowała 6. miejsce w tabeli, a Puszcza Niepołomice 16. miejsce. Do tej pory Legia wygrała 10 meczy, zremisowała 5 i przegrała 5, co daje im sumę punktów równą 35. Natomiast Puszcza wygrała 5 meczy, zremisowała 5 i przegrała 9, co daje im sumę punktów równą 20. W tym konkretnym meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja w tabeli przedstawia się następująco: Legia Warszawa ma teraz 36 punktów, a Puszcza Niepołomice ma teraz 21 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Legią Warszawa a Puszczą Niepołomice, znamy już terminy kolejnych spotkań obydwu drużyn. Mecz pomiędzy Koroną Kielce a Legią Warszawa odbędzie się 25 lutego 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Suzuki Arena w Kielcach. Natomiast mecz Puszczy Niepołomice z Zagłębiem Lubin zaplanowano na ten sam dzień, lecz o godzinie 12:30 na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie.