Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Druzgocący triumf Atalanty nad Liverpoolem - 3:0

2024-04-11 8:00

Wielkie zaskoczenie na Anfield! W ćwierćfinale Ligi Europy Atalanta pokonała Liverpool aż 3:0! To niebywałe zwycięstwo włoskiej drużyny na angielskim terenie. Czy Atalanta jest nowym czarnym koniem turnieju? Tego dowiemy się już niedługo!

Poprzednie mecze Liverpool - Atalanta

W dwóch ostatnich meczach między Liverpoolem a Atalantą padło łącznie 7 goli. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Gewiss w miejscowości Bergamo dnia 3 listopada 2020 roku, a zakończył się wynikiem Atalanta: 0, Liverpool: 5. Drugi mecz odbył się na stadionie Anfield w miejscowości Liverpool dnia 25 listopada 2020 roku, a zakończył się wynikiem Liverpool: 0, Atalanta: 2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Atalanta: 2, Liverpool: 5

Mecz Liverpoolu z Atalantą rozpoczął się intensywnie. W 25 minucie pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Hienowi z drużyny Atalanta za faul. Następnie, w 38 minucie, zawodnik o nazwisku Scamacca zdobył gola dla zespołu Atalanty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem Liverpool: 0, Atalanta: 1. Druga połowa meczu przyniosła wiele zmian w składzie drużyny Liverpoolu.

Już na początku, w 46 minucie, na boisko wszedł gracz Robertson, zastępując Tsimikasa. W tym samym czasie Salah zastąpił Elliotta, a Szoboszlai wszedł na boisko za Jonesa. Jednak te zmiany nie przyniosły oczekiwanych rezultatów - w 60 minucie Scamacca ponownie strzelił gola dla Atalanty. W tej samej minucie doszło do kolejnej zmiany w drużynie Liverpoolu - Diaz wszedł na boisko za Nuneza. W 76 minucie Diogo Jota zastąpił Endo na boisku.

Minutę później sędzia pokazał żółtą kartkę Ruggeriemu z drużyny Atalanta za nadepnięcie. W 83 minucie Pasalic zdobył kolejnego gola dla swojego zespołu, a tuż przed końcem meczu, w 89 minucie, Miranchuk zastąpił De Ketelaere na boisku w drużynie Atalanty. Spotkanie zakończyło się wynikiem Liverpool: 0, Atalanta: 3. Pomimo wielu zmian w składzie, drużynie Liverpoolu nie udało się zdobyć żadnej bramki i ostatecznie przegrała mecz.

Gole oczekiwane 1.77 2.58

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Liverpool rozegrał w ramach Ligi Europy łącznie 8 meczów. Wygrali 6 z nich, nie zremisowali ani razu, a przegrali 2. W sumie zdobyli 28 goli. Na swoim boisku rozegrali 4 mecze i zdobyli tam 17 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 6-1.

Na wyjazdach rozegrali również 4 mecze i zdobyli na nich 11 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to zwycięstwo 1-5. Średnia ilość goli zdobywanych przez Liverpool w meczu wynosiła 3.5. Zespół Atalanta rozegrał w ramach Ligi Europy również 8 meczów. Wygrali 5 z nich, zremisowali trzy razy i nie przegrali ani razu. Zdobyli w sumie 15 goli.

Na swoim boisku rozegrali również cztery mecze i zdobyli tam sześć goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 2-0. Na wyjazdach rozegrali również cztery mecze i zdobyli na nich dziewięć goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to zwycięstwo 0-4. Średnia liczba goli zdobywanych przez Atalantę w meczu wynosiła 1.9.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy.

Liga Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Atalantą a Liverpoolem odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00. Miejscem rozegrania tego spotkania będzie stadion Gewiss w Bergamo.