Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Druzgocący triumf Valencii nad Cadiz w meczu 20. kolejki La Liga

2024-01-14 7:00

W meczu 20. kolejki La Liga pomiędzy Cadizem a Valencią, które odbyło się 14 stycznia 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie Nuevo Mirandilla w Cádiz, Valencia pokonała Cadiz wynikiem 4:1.

Poprzednie mecze Cadiz - Valencia

W ostatnich trzech meczach między Cadizem a Valencią padły następujące wyniki. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Mestalla w miejscowości Valencia dnia 6 stycznia 2023 roku. W tym spotkaniu Valencia przegrała z Cadizem 0:1. Drugi mecz odbył się na stadionie Nuevo Mirandilla w miejscowości Cádiz dnia 30 kwietnia 2023 roku. Tym razem Cadiz wygrał z Valencią 2:1. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Mestalla w miejscowości Valencia dnia 23 października 2023 roku. W tym spotkaniu Valencia pokonała Cadiz 2:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Cadiz: 3, Valencia: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Cadiz z Valencią zakończyła się wynikiem 1:1. W 8 minucie gracz o nazwisku Duro strzelił gola dla Valencii, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednak w 21 minucie gracz Alcaraz odpowiedział strzałem na bramkę, wyrównując wynik dla Cadizu. W 15 minucie doszło do zmiany w drużynie Cadizu - Escalante wszedł na boisko, zastępując San Emeterio. W 30 minucie zawodnik Hernandez otrzymał żółtą kartkę za brutalność w grze.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Cadiz z Valencią, który odbył się w Cádiz, gospodarze nie byli w stanie utrzymać wyniku z pierwszej połowy.

Po pierwszych 45 minutach wynik był remisowy - Cadiz 1, Valencia 1. Jednak w drugiej połowie to drużyna Valencii dominowała na boisku. W 52 minucie Lopez strzelił gola dla Valencii, dając swojej drużynie prowadzenie. W odpowiedzi na to, w 54 minucie trener Cadizu dokonał zmiany - Guardiola wszedł na boisko zastępując Kouame'a. W 57 minucie żółtą kartkę otrzymał Alejo z drużyny Cadiz za faul, a także Guillamon z Valencii za podobne przewinienie.

Kolejne żółte kartki zostały przyznane w 63 minucie Alcarazowi z Cadizu za tripping oraz w 87 minucie Hernandezowi również z Cadizu za podobne przewinienie. W międzyczasie trenerzy obu drużyn dokonali kilku zmian personalnych. W 65 minucie Gomez wszedł na boisko zastępując Carcelena, Lucas Pires zastąpił Fali'ego, a Ocampo Navarro. Valencia również dokonała zmian - Correia wszedł na boisko zastępując Canosa, Vazquez Gaya'ego, Guerra Duro, a Gasiorowski Gabriela Paulistę. W 81 minucie Mari wszedł na boisko zastępując Pereza.

W doliczonym czasie gry Valencia zdobyła kolejne gole. W 90+4 minucie Guerra strzelił gola, a w 90+8 minucie Vazquez dołożył kolejne trafienie. Ostateczny wynik meczu to Cadiz 1, Valencia 4. Podsumowując drugą połowę meczu Cadiz z Valencią, można stwierdzić, że drużyna Valencii była zdecydowanie lepsza od swojego rywala. Mimo początkowego remisu, Valencja potrafiła skutecznie wykorzystać swoje okazje i zdobyć trzy dodatkowe gole.

Cadiz natomiast nie był w stanie odpowiedzieć na ataki przeciwnika i utrzymać wyniku z pierwszej połowy.