Dwubramkowa dramaturgia w meczu Atalanta - Sporting CP kończy się remisem 1:1

2023-12-01 7:00

W meczu grupy D Ligi Europy pomiędzy Atalantą a Sportingiem CP, które odbyło się 30 listopada 2023 roku o godzinie 18:45 w Bergamo na stadionie Gewiss, obie drużyny zremisowały 1:1.

Poprzednie mecze Atalanta - Sporting CP

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Atalantą a Sportingiem CP. Spotkanie to miało miejsce na stadionie José Alvalade w Lizbonie w dniu 5 października 2023 roku. Wynik tego pojedynku to Sporting CP: 1, Atalanta: 2.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Atalanty z Sportingiem CP zakończyła się wynikiem 1:0 dla Atalanty. W 11 minucie żółtą kartkę otrzymał Goncalo Inacio z drużyny Sporting CP za faul. W 23 minucie bramkę dla Atalanty zdobył Scamacca po asyście Koopmeinersa. W 38 minucie żółtą kartkę otrzymał Ademola Lookman z drużyny Atalanta za faul, a w 42 minucie Giorgio Scalvini również otrzymał żółtą kartkę za faul. W 43 minucie Sead Kolasinac z drużyny Atalanta otrzymała żółtą kartkę za uporczywe faulowanie.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Atalanta z Sportingiem CP, który odbył się w Bergamo, gospodarze zdobyli prowadzenie już w pierwszej połowie.

Wynik 1:0 utrzymywał się do 56 minuty, kiedy to Edwards z drużyny Sporting CP strzelił bramkę po asyście Gyokeresa. W 62 minucie Marten de Roon z Atalanty otrzymał żółtą kartkę za faul. W odpowiedzi na to trener Atalanty dokonał dwóch zmian - Mario Pasalić i Muriel weszli na boisko, zastępując Lookmana i Scamaccę. W 69 minucie Miranchuk również wszedł na boisko, zastępując Koopmeinersa. W drużynie Sporting CP Nuno Santos wszedł na boisko, zastępując Hjulmanda w 78 minucie, a Coates wszedł za Juste w 81 minucie.

W drużynie Atalanty Holm wszedł za Kolasinaca w 86 minucie, a Bakker za Scalviniego w 87 minucie. Na koniec meczu Hidemasa Morita i Matheus Reis z drużyny Sporting CP otrzymali żółte kartki za niesportowe zachowanie odpowiednio w 90+1 i 90+4 minucie. Ostatecznie mecz zakończył się remisem: Atalanta 1, Sporting CP 1.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Atalanta rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrali 3 z nich, zremisowali 2 i nie ponieśli żadnej porażki. Łącznie zdobyli 8 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i strzelili tam 4 gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 2-0. Na wyjazdach rozegrali 2 mecze i zdobyli na nich również 4 gole.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to zwycięstwo 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Atalantę w meczu wynosiła 1,6. Zespół Sporting CP rozegrał również 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrali 2 z nich, zremisowali 2 i ponieśli jedną porażkę. Zdobyli w sumie 7 goli. Na swoim boisku rozegrali tylko dwa mecze i strzelili tam trzy gole.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 2-1. Na wyjazdach rozegrali trzy mecze i zdobyli na nich cztery gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to zwycięstwo 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Sporting CP w meczu wynosiła 1,4.

Tabela Grupa D:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Atalanta 3 2 0 8 4 4 11
2 Sporting CP 2 2 1 7 6 1 8
3 Sturm Graz 1 1 3 4 6 -2 4
4 Raków Częstochowa 1 1 3 3 6 -3 4

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Atalantą a Sportingiem CP, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Rakowa Częstochowa z Atalantą odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Arcelormittal Park w Sosnowcu. Natomiast mecz Sportingu CP z Sturmem Graz zostanie rozegrany tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie José Alvalade w Lizbonie.