piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz

Kanonada bramek w meczu Pogoni Szczecin z ŁKS Łódź

2024-02-23 7:00

W 22. kolejce Ekstraklasy odbył się mecz pomiędzy Pogonią Szczecin a ŁKS-em Łódź. Spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie w dniu 23-02-2024 o godzinie 20:30. Wynik tego spotkania to Pogoń Szczecin 4, ŁKS Łódź 2.

Poprzednie mecze Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź

W ostatnich trzech meczach między Pogonią Szczecin a ŁKS-em Łódź padły tylko trzy gole. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie 15 września 2019 roku, gdzie Pogoń Szczecin wygrała 1:0 z ŁKS-em Łódź. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Mosir w Łodzi 21 lutego 2020 roku i zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Miejskim Lks Lodz w Łodzi 20 sierpnia 2023 roku, gdzie ŁKS Łódź zwyciężył 1:0 nad Pogonią Szczecin. Stosunek bramek w rozegranych meczach Pogoń Szczecin: 1, ŁKS Łódź: 1

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Pogoni Szczecin z ŁKS-em Łódź, który odbywał się w Szczecinie, gospodarze wyszli na prowadzenie. W 13 minucie Kurzawa strzelił bramkę dla Pogoni Szczecin, dając swojej drużynie przewagę. Wynik na koniec pierwszej połowy to Pogoń Szczecin: 1, ŁKS Łódź: 0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Pogoni Szczecin z ŁKS-em Łódź, który odbył się w Szczecinie, gospodarze zdołali odwrócić losy spotkania. Po pierwszej połowie, w której Pogoń prowadziła 1:0, drużyna ŁKS-u zdołała strzelić dwie bramki i objąć prowadzenie. W 47 minucie to właśnie Dani Ramirez zdobył gola dla gości.

Jednak Pogoń szybko odpowiedział - w 63 minucie Gorgon wpisał się na listę strzelców i doprowadził do wyrównania. Następnie, w 71 minucie Gorgon ponownie pokonał bramkarza ŁKS-u i zapewnił swojej drużynie prowadzenie. W 82 minucie Grosicki dołożył kolejną bramkę dla Pogoni, a Mlynarczyk odpowiedział honorowym trafieniem dla ŁKS-u w 85 minucie. Ostatecznie, wynik meczu został ustalony przez zmiany personalne - Korczakowski i Paryzek weszli na boisko dla Pogoni Szczecin w 86 minucie, a minutę później Hoti otrzymał żółtą kartkę dla ŁKS-u Łódź. W doliczonym czasie gry również żółtą kartkę otrzymał Paryzek z drużyny Pogoni.

Cały mecz zakończył się wynikiem: Pogoń Szczecin: 4, ŁKS Łódź: 2.

Procent dokładnych podań 81% 80%

Przed meczem Pogoń Szczecin zajmowała 4. miejsce w tabeli, co świadczyło o ich dobrej formie i wynikach w dotychczasowych spotkaniach. Drużyna wygrała 11 meczy, zremisowała 3 mecze i przegrała 7 spotkań, co daje im sumę 36 punktów. Ich przeciwnik, ŁKS Łódź, znajdował się na 18. miejscu w tabeli, co sugeruje słabszą formę i wyniki. Dotychczas drużyna ŁKS-u wygrała tylko 2 mecze, zremisowała 4 razy i przegrała aż 14 spotkań, co daje im sumę zaledwie 10 punktów. W tym konkretnym meczu Pogoń Szczecin odniosła zwycięstwo i zdobyła dodatkowe 3 punkty. Aktualnie Pogoń Szczecin ma więc na swoim koncie już 39 punktów, podczas gdy ŁKS Łódź nadal posiada tylko 10 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Pogonią Szczecin a ŁKS-em Łódź, kolejne spotkania obydwóch zespołów zostały ustalone. Mecz pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin odbędzie się 2 marca 2024 roku o godzinie 20:00 na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Natomiast mecz Stali Mielec z ŁKS-em Łódź zostanie rozegrany 28 lutego 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Miejskim w Mielcu.