piłka nożna

Autor: AnnRos/Pixabay.com

Korona Kielce przegrywa z Lechem Poznań 0:1 w meczu 17. kolejki Ekstraklasy

2023-12-03 7:00

W dniu 02-12-2023 o godzinie 20:00 na stadionie Suzuki Arena w Kielcach odbył się mecz Ekstraklasy 17. kolejki pomiędzy drużynami Korony Kielce i Lecha Poznań. W tym spotkaniu Lech Poznań zwyciężył, zdobywając jednego gola, natomiast Korona Kielce nie zdołała zdobyć żadnej bramki.

Poprzednie mecze Korona Kielce - Lech Poznań

W pierwszym meczu, który odbył się na stadionie Suzuki Arena w Kielcach 14 czerwca 2020 roku, Korona Kielce przegrała z Lechem Poznań 0:3. Drugi mecz, rozegrany na stadionie w Poznaniu 6 listopada 2022 roku, również zakończył się zwycięstwem Lecha Poznań, tym razem wynikiem 3:2. Ostatni mecz między tymi drużynami odbył się na stadionie Suzuki Arena w Kielcach 19 maja 2023 roku i ponownie Lech Poznań wygrał, tym razem również wynikiem 3:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Korona Kielce: 2, Lech Poznań: 9

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Korony Kielce z Lechem Poznań zakończyła się wynikiem 0:0. W 14 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Douglasa z drużyny Lecha Poznań. W 27 minucie trener Lecha Poznań dokonał zmiany, wprowadzając Velde na boisko, który zastąpił Ba Loua. W 38 minucie Gholizadeh z drużyny Lecha Poznań również otrzymał żółtą kartkę.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Korony Kielce z Lechem Poznań, który odbył się w Kielcach, obie drużyny starały się zdobyć bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, co oznaczało, że obie drużyny miały jeszcze szansę na zwycięstwo.

W 56 minucie trener Korony Kielce postanowił dokonać zmiany w składzie. Gracz Podgorski wszedł na boisko, zastępując Takaca. Kilka minut później, w 60 minucie, trener Lecha Poznań również dokonał zmiany. Gracz Kvekveskiri wszedł na boisko, zastępując Murawskiego. W tej samej minucie trener Lecha Poznań podjął kolejną decyzję dotyczącą składu.

Gracz Marchwinski wszedł na boisko, zastępując Sousę. Obie drużyny dążyły do zdobycia bramki i próbowały wykorzystać swoje szanse. W 74 minucie trener Korony Kielce postanowił wprowadzić dwóch nowych zawodników - Deaconu i Konstantyna - którzy mieli pomóc drużynie w ataku. W tym samym czasie trener Lecha Poznań również dokonał dwóch zmian - Hotic wszedł na boisko, zastępując Gholizadeha, a Sobiech zastąpił Ishaka. W 79 minucie trener Korony Kielce postanowił dokonać kolejnej zmiany.

Gracz Dalmau wszedł na boisko, zastępując Shikavkę. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, ale żadna z nich nie była w stanie zdobyć bramki. W 84 minucie sędzia ukarał gracza Hotica z Lecha Poznań żółtą kartką za faul. Kilka minut później, w 86 minucie, Lech Poznań zdobył bramkę. Velde strzelił gola po asyście Sobiecha, dając swojej drużynie prowadzenie.

W 88 minucie sędzia ukarał gracza Nono z Korony Kielce żółtą kartką za faul. Mecz zakończył się wynikiem: Korona Kielce 0 - Lech Poznań 1. Oba zespoły zaprezentowały się dobrze i starały się zdobyć bramkę, jednak to Lech Poznań okazał się skuteczniejszy i wygrał ten mecz.

Procent dokładnych podań 56% 69%

Przed meczem, Korona Kielce miała 0 punktów, a Lech Poznań miało 1 punkt. Po meczu, w którym padło jedno bramka, Lech Poznań zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna Lecha Poznań wygrała 8 mecze, zremisowała 5 mecze i przegrała 3 mecze. Ich suma punktów wynosi obecnie 29. Natomiast Korona Kielce zajmuje czternaste miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna Korony Kielce wygrała 3 mecze, zremisowała 8 mecze i przegrała 4 mecze. Ich suma punktów wynosi obecnie 17. Obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie w tym meczu, co oznacza że teraz punktacja przedstawia się następująco: Korona Kielce ma 18 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Koroną Kielce a Lechem Poznań, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Śląskiem Wrocław a Koroną Kielce odbędzie się 9 grudnia 2023 roku o godzinie 20:00 na stadionie Tarczyński Arena w Wrocławiu. Natomiast Lech Poznań zmierzy się z Piastem Gliwice dzień później, czyli 10 grudnia 2023 roku o godzinie 12:30 na stadionie Enea w Poznaniu.