piłka nożna

Autor: AnnRos/Pixabay.com

Legia Warszawa pokonuje Cracovię Kraków 2:0 w meczu 19. kolejki Ekstraklasy

2023-12-17 7:00

W 19. kolejce Ekstraklasy odbył się mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią Kraków. Spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie o godzinie 17:30 w dniu 17-12-2023. Wynik tego spotkania to 2:0 dla Legii Warszawa.

Poprzednie mecze Legia Warszawa - Cracovia Kraków

W ostatnich trzech meczach między Legią Warszawa a Cracovią Kraków padło łącznie 10 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Legii w Warszawie, gdzie Legia wygrała 3:0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Cracovii w Krakowie, gdzie Cracovia zwyciężyła 3:0. Ostatnie starcie ponownie odbyło się na stadionie Legii w Warszawie i zakończyło się remisem 2:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Cracovia Kraków: 5, Legia Warszawa: 5

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią Kraków zakończyła się wynikiem 0:0. W 31 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kakabadze z drużyny Cracovii Kraków, a w 33 minucie Glik również otrzymał żółtą kartkę. W 40 minucie Josue z drużyny Legii Warszawa został ukarany żółtą kartką.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Legii Warszawa z Cracovią Kraków, który odbył się w Warszawie, gospodarze zdołali zdobyć dwie bramki, nie pozwalając przeciwnikom na strzelenie żadnego gola. Pierwszą bramkę dla Legii strzelił Kun w 46 minucie. W 56 minucie żółtą kartkę otrzymał Celhak z drużyny Legii Warszawa.

W 60 minucie doszło do zmiany w drużynie Cracovii Kraków - Rakoczy został zastąpiony przez Oshimę. W 63 minucie trener Legii dokonał dwóch zmian - Dias wszedł za Wszolka, a Kramer za Guala. Również w 63 minucie trener Cracovii dokonał zmiany - Rozga wszedł za Knapa, a Smiglewski za Makucha. W 72 minucie Kapustka i Rosolek weszli na boisko zastępując odpowiednio Josue i Muciego z drużyny Legii Warszawa. W 78 minucie Skovgaard wszedł na boisko zastępując Rapę w drużynie Cracovii Kraków.

Slisz otrzymał żółtą kartkę w 82 minucie dla Legii Warszawa, a Kramer strzelił drugiego gola dla swojej drużyny w 86 minucie. W 88 minucie Kramer otrzymał żółtą kartkę. W doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie, Sokolowski wszedł na boisko zastępując Celhaka w drużynie Legii Warszawa. Kapuadi otrzymał żółtą kartkę w 90+3 minucie dla Legii Warszawa. Mecz zakończył się wynikiem: Legia Warszawa: 2, Cracovia Kraków: 0.

Procent dokładnych podań 82% 68%

Legia Warszawa przed meczem zajmowała 6. miejsce w tabeli, a do tej pory wygrała 8 meczy, zremisowała 5 i przegrała 4. Suma ich punktów wynosiła 29. Po wygranej w tym meczu zdobyli dodatkowe 3 punkty, co daje im aktualnie 32 punkty. Cracovia Kraków przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli. Do tej pory wygrała 3 mecze, zremisowała 9 i przegrała 5. Suma ich punktów wynosiła 18 i nie zdobyli żadnych dodatkowych punktów w tym meczu. Podsumowując, Legia Warszawa po wygranej zdobywa kolejne trzy punkty i aktualnie ma na koncie 32 punkty, natomiast Cracovia Kraków nie zdobywa żadnych nowych punktów i nadal posiada na swoim koncie dotychczasowe 18 punktów.

Ekstraklasa - Następny mecze obydwóch zespołów:

Kolejny mecz pomiędzy Cracovią Kraków a Legią Warszawa odbędzie się 20 grudnia 2023 roku o godzinie 19:00 na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Będzie to kolejne spotkanie tych dwóch drużyn, które z pewnością przyciągnie uwagę kibiców i zapowiada się emocjonujące starcie.