Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Lens pokonuje Sevillę na własnym terenie

2023-12-12 23:02

W dniu 12-12-2023 o godzinie 18:45 na stadionie Bollaert-Delelis w miejscowości Lens odbył się mecz pomiędzy RC Lens a Sevillą w ramach Grupy B Rundy 6 Ligi Mistrzów UEFA. Wynik tego spotkania to RC Lens wygrało 2:1 z Sevillą.

Poprzedni mecz między RC Lens a Sevillą

W meczu pomiędzy RC Lens a Sevillą, który odbył się na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli, obie drużyny zremisowały 1:1. Spotkanie miało miejsce 20 września 2023 roku o godzinie 21:00.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu RC Lens z Sevillą zakończyła się wynikiem 0:0. W 23 minucie doszło do zmiany w drużynie RC Lens - El Aynaoui wszedł na boisko, zastępując Mendy'ego. W 37 minucie El Aynaoui otrzymał żółtą kartkę za trzymanie przeciwnika z drużyny RC Lens.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu RC Lens z Sevillą, który odbył się w Lens, gospodarze zdołali odwrócić wynik spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Jednak w 61 minucie zawodnik Soumare z drużyny Sevilla otrzymała żółtą kartkę za faul.

Dwie minuty później, w 63 minucie, Frankowski strzelił gola dla RC Lens, dając swojej drużynie prowadzenie. W 65 minucie Salas z drużyny Sevilla również otrzymał żółtą kartkę za faul. W 70 minucie doszło do zmiany w składzie Sevilli - Mir wszedł na boisko, zastępując Torresa. W 72 minucie trener RC Lens dokonał dwóch zmian - Fulgini i Guilavogui weszli na boisko, zastępując Costę i Wahiego. W 76 minucie Medina z drużyny RC Lens został ukarany żółtą kartką za trzymanie przeciwnika.

Jednak w 79 minucie gracz Ramos strzelił gola dla Sevilli, doprowadzając do remisu. W 80 minucie Ramos otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Pięć minut później Fulgini również został ukarany żółtą kartką za podobne przewinienie. W doliczonym czasie gry, w 90+6 minucie, Fulgini strzelił drugiego gola dla RC Lens, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. W 90+8 minucie trener RC Lens dokonał ostatniej zmiany - Khusanov wszedł na boisko, zastępując Gradita.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry zarówno zawodnik Danso z RC Lens, jak i Mir z Sevilli otrzymali żółte kartki za niesportowe zachowanie. Ostateczny wynik meczu to: RC Lens 2 - Sevilla 1.

Gole oczekiwane 1.36 1.26

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół RC Lens rozegrał w sumie 5 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 1 z nich, zremisowali 2, a przegrali 2. Łącznie zdobyli 4 gole. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli 3 gole, przy czym najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć to zwycięstwo 2-1. Na wyjazdach rozegrali 3 mecze i zdobyli na nich tylko 1 gola. Średnia ilość goli zdobywanych przez RC Lens na mecz wynosiła 0.8. Zespół Sevilla również rozegrał w sumie 5 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA.

Nie odnieśli żadnego zwycięstwa, zremisowali natomiast dwa razy i przegrali trzy razy. Łącznie zdobyli oni jednak więcej goli niż RC Lens - aż 6. Na swoim boisku rozegrali trzy mecze i zdobyli tam cztery gole. Na wyjazdach rozegrali dwa mecze i zdobyli na nich dwa gole. Średnia ilość goli zdobywanych przez Sevillę na mecz wynosiła więc 1.2.

Tabela Grupa B:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty