Piłka na boisku

Autor: pixabay.com

Mecz na ostrzu noża: Bodo/Glimt - Ajax Amsterdam 1:2, dwie czerwone kartki wstrząsają stadionem!

2024-02-22 7:00

W dniu 22-02-2024 o godzinie 18:45 na stadionie Aspmyra w miejscowości Bodø odbył się mecz pomiędzy drużynami Bodo/Glimt i Ajaxem Amsterdam w ramach Liga Konferencji Europy Knockout Round Play-offs. Wynik spotkania to Bodo/Glimt - 1, Ajax Amsterdam - 2.

Poprzedni mecz dwumeczu między Bodo/Glimt a Ajaxem Amsterdam

W meczu pomiędzy Ajaxem Amsterdam a Bodo/Glimt padł remis 2:2. Spotkanie odbyło się na stadionie Johan Cruijff Arena w Amsterdamie. Obie drużyny zdobyły po 2 gole, co oznacza, że żadna z nich nie odniosła zwycięstwa. Mecz był rozgrywany w dniu 15 lutego 2024 roku o godzinie 21:00.

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Bodo/Glimt z Ajaxem Amsterdam, który odbył się w Bodø, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki, podczas gdy Ajax Amsterdam objął prowadzenie w 34 minucie. Bramkę dla gości strzelił Berghuis. W 42 minucie doszło do zmiany w drużynie Ajaxa Amsterdam - Akpom wszedł na boisko, zastępując Brobbeya.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Bodo/Glimt z Ajaxem Amsterdam, który odbył się w mieście Bodø, doszło do wielu emocjonujących wydarzeń. Już w 48 minucie zawodnik drużyny Ajax Amsterdam, Sutalo, otrzymał czerwoną kartkę za tripping. To było ważne wydarzenie, które wpłynęło na dalszy przebieg spotkania.

W 53 minucie trener drużyny Ajaxa Amsterdam zdecydował się na zmianę. Gracz Gaaei wszedł na boisko, zastępując Forbsa. W kolejnych minutach obie drużyny otrzymały żółte kartki za niesportowe zachowanie - Gronbaek z Bodo/Glimt i Rensch z Ajaxem Amsterdam. W 66 minucie Gronbaek został ukarany czerwoną kartką za roughing, co osłabiło drużynę Bodo/Glimt jeszcze bardziej. Jednakże w 72 minucie trener Bodo/Glimt dokonał zmiany, wprowadzając Zugelja na boisko zamiast Sorliego.

W 79 minucie Ramaj z Ajax Amsterdam otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a chwilę później to samo spotkało Zugelja z Bodo/Glimt. Niespodziewanie w 83 minucie Berg strzelił gola dla drużyny Bodo/Glimt, zmieniając wynik na 1:1. Jednak w odpowiedzi trener Ajaxa Amsterdam dokonał zmiany, wprowadzając Taylora na boisko zamiast Hlynssona. W doliczonym czasie gry Gundersen z Bodo/Glimt otrzymał żółtą kartkę za holding. W 90+7 minucie trener Bodo/Glimt dokonał trzech zmian - Amundsen wszedł na boisko zastępując Gundersena, Kapskarmo zastąpił Saltnesa, a Sjovold Wembangomo.

W 96 minucie Evjen z Bodo/Glimt otrzymał żółtą kartkę za tripping. W kolejnych minutach obie drużyny dokonały zmian personalnych - Mannsverk wszedł na boisko zamiast Berghuisa w drużynie Ajaxa Amsterdam, a Gulliksen zastąpił Evjena w drużynie Bodo/Glimt. W 114 minucie Taylor strzelił gola dla drużyny Ajaxa Amsterdam, ustalając wynik meczu na 2:1 dla gości. Podsumowując cały mecz, Bodo/Glimt przegrało z Ajaxem Amsterdam wynikiem 1:2.

Gole oczekiwane 2.38 1.41

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Bodo/Glimt rozegrał w ramach Ligi Konferencji Europy 13 spotkań. Wygrali 8 z nich, zremisowali 3, a przegrali 2. Łącznie zdobyli 31 goli. Na własnym boisku rozegrali 6 meczów i strzelili tam 17 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na swoim stadionie, to zwycięstwo 5-2. Na wyjazdach rozegrali 7 spotkań i zdobyli na nich 14 goli.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to zwycięstwo 0-3. Średnia ilość zdobywanych przez Bodo/Glimt goli na mecz wynosi 2,4. Zespół Ajax Amsterdam rozegrał w ramach Ligi Konferencji Europy tylko jeden mecz. Nie odnieśli w nim zwycięstwa ani porażki - zremisowali. Zdobyli w sumie dwa gole. Mecz ten odbył się na ich własnym boisku, gdzie strzelili oba gole.

Na wyjazdach nie rozegrali jeszcze żadnego spotkania i nie zdobyli żadnego gola. Średnia ilość zdobywanych przez Ajax Amsterdam goli na mecz wynosi więc 2,0.

Podsumowując, drużyna Ajax Amsterdam zdobyła w dwumeczu 4 punkty, składające się z 1 zwycięstwa, 1 remisu i 0 porażek. Strzelili 4 gole i stracili 3 gole. Zespół Bodo/Glimt zdobył w dwumeczu 1 punkt, złożony z 0 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki. Strzelili 3 gole i stracili 4 gole. Zespół Ajax Amsterdam przeszedł do kolejnej rundy.