Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Minimalistyczne zwycięstwo Sparty Praga nad Realem Betis

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Epet Arena w Pradze odbył się mecz pomiędzy drużynami Sparta Praga i Real Betis w ramach grupy C Ligi Europy. Wynik tego spotkania to: Sparta Praga wygrała 1:0 z Realem Betis.

Poprzednie mecze Sparta Praga - Real Betis

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Spartą Praga a Realem Betis. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Benito Villamarín w Sewilli dnia 5 października 2023 roku. Wynik tego pojedynku to Real Betis 2, Sparta Praga 1.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Sparty Praga z Realem Betis zakończyła się wynikiem 0:0. W 22 minucie Aitor Ruibal z drużyny Real Betis otrzymał żółtą kartkę za faul, natomiast w 38 minucie Veljko Birmancević z drużyny Sparta Praga również został ukarany żółtą kartką za faul.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Sparty Praga z Realem Betis, który odbył się w Pradze, gospodarze wyszli na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. W 46 minucie doszło do zmiany w drużynie Realu Betis - Isco wszedł na boisko, zastępując Fekira. W 54 minucie Sparta Praga zdobyła bramkę dzięki Haraslinowi, który wykorzystał asystę Kuchty.

W 70 minucie kolejna zmiana w drużynie Realu Betis - Ayoze Perez wszedł na boisko, zastępując Ezzalzouliego. W tej samej minucie żółtą kartkę otrzymał German Pezzella za faul. W 74 minucie trener Sparty Praga dokonał zmiany - Pesek wszedł na boisko, zastępując Haraslina. W 76 minucie Real Betis również dokonał zmiany - Luiz Henrique wszedł na boisko, zastępując Assane Diao. W 82 minucie kolejne dwie zmiany w drużynie Sparty Praga - Olatunji wszedł na boisko, zastępując Kuchtę, a Sadilek zastąpił Birmancevicia.

W 84 minucie trener Realu Betis dokonał dwóch zmian - Juan Miranda wszedł na boisko, zastępując Abnera, a Willian Jose zastąpił Guardado. W 88 minucie Juan Miranda otrzymał żółtą kartkę za faul. W 89 minucie kolejna zmiana w drużynie Sparty Praga - Pavelka wszedł na boisko, zastępując Kairinena. W doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie, Guido Rodriguez otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Cały mecz zakończył się wynikiem: Sparta Praga 1, Real Betis 0.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Sparta Praha rozegrał łącznie 7 meczów w ramach Ligi Europy. Z tego 5 meczów miało miejsce w fazie grupowej, a 2 we wcześniejszych fazach. W sumie wygrali 3 mecze, zremisowali 1 i przegrali 3. Łącznie zdobyli 11 goli, z czego na swoim boisku strzelili ich 8. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie to zwycięstwo z wynikiem 4-1. Na wyjazdach rozegrali natomiast 3 mecze i zdobyli na nich tylko 3 gole. Średnia ilość goli zdobywanych przez Sparta Praha na mecz wynosiła więc 1.6.

Zespół Real Betis rozegrał natomiast wszystkie swoje pięć meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrali trzy z tych spotkań, nie zremisowali ani razu i przegrali dwa razy. Łącznie zdobyli siedem goli, z czego na swoim boisku strzelili ich sześć. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie to zwycięstwo z wynikiem 4-1. Na wyjazdach rozegrali trzy mecze i zdobyli tylko jednego gola. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć podczas wyjazdowych spotkań to zwycięstwo z wynikiem 0-1. Średnia ilość goli zdobywanych przez Real Betis na mecz wynosiła więc 1.4.

Tabela Grupa C:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Real Betis 3 0 2 7 4 3 9
2 Rangers 2 2 1 5 4 1 8
3 Sparta Praga 2 1 2 6 6 0 7
4 Aris Limassol 1 1 3 6 10 -4 4

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Spartą Praga a Realem Betis, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Arisa Limassol z Spartą Praga odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Alphamega w Kolosi. Natomiast Real Betis zmierzy się z Rangersami tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Benito Villamarín w Sewilli.