Piłka nożna

Autor: pixabay.com Piłka nożna, narożnik boiska

Molde miażdży Legię Warszawa 3:0, Gulbrandsen dwukrotnie trafia do bramki

2024-02-22 7:00

W dniu 22-02-2024 na stadionie Miejski Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Warszawie odbył się mecz pomiędzy Legią Warszawa a Molde w ramach Liga Konferencji Europy Knockout Round Play-offs. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 21:00. W trakcie meczu drużyna Legii Warszawa nie zdobyła żadnej bramki, natomiast drużyna Molde strzeliła 3 gole.

Poprzednie mecze Legia Warszawa - Molde

W ostatnich trzech meczach między Legią Warszawa a Molde padło łącznie 6 goli. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na stadionie Aker w Molde w dniu 31 lipca 2013 roku, zakończyło się remisem 1:1. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Pepsi Arena w Warszawie 7 sierpnia 2013 roku, zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Ostatni mecz, który odbył się na stadionie Aker w Molde 15 lutego 2024 roku, zakończył się zwycięstwem drużyny Molde wynikiem 3:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Legia Warszawa: 3, Molde: 4

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Legii Warszawa z Molde, który odbył się w Warszawie, gospodarze nie zdobyli żadnej bramki, podczas gdy drużyna Molde strzelił dwie. W drugiej minucie Gulbrandsen z Molde wpisał się na listę strzelców, a w dwudziestej minucie Hestad dołożył kolejnego gola dla swojego zespołu. W 26 minucie Elitim z Legii Warszawa otrzymał żółtą kartkę za tripping, natomiast w 28 minucie Kaasa z Molde został ukarany żółtą kartką za faul.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Legii Warszawa z Molde, który odbył się w Warszawie, gospodarze nie zdołali odrobić strat z pierwszej połowy. Wynik 0:2 na korzyść Molde zmienił się na końcowe 0:3. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener Legii Warszawa dokonał zmiany w składzie - Kun wszedł na boisko, zastępując Wszolka.

Następnie, już w 47 minucie, zawodnik Gulbrandsen z drużyny Molde otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. W 56 minucie to Augustyniak z Legii Warszawa został ukarany żółtą kartką za tripping. W odpowiedzi na to, w 57 minucie trener Molde dokonał zmiany - Berisha wszedł na boisko, zastępując Eikrema. W kolejnych minutach trener Legii Warszawa wprowadził dwóch nowych zawodników - Kapustkę i Kramera (62 minuta), którzy zastąpili Augustyniaka i Pekharta. Niestety dla gospodarzy, to jednak drużyna Molde zdobył kolejnego gola w 67 minucie dzięki strzałowi Gulbrandsena.

W dalszej części meczu trener Legii Warszawa dokonał jeszcze dwóch zmian - Dias wszedł na boisko, zastępując Morishitę (70 minuta), a Rosolek zastąpił Guala (70 minuta). W 71 minucie zawodnik Haugan z drużyny Molde otrzymał żółtą kartkę za tripping, a w 74 minucie Lovik został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. W końcowych minutach meczu trener Molde dokonał trzech zmian - Kitolano wszedł na boisko, zastępując Gulbrandsena, Odegard zastąpił Hestada, a Stenevik Lovika (84 minuta). W ostatniej minucie gry Kjolstad Nyheim wszedł na boisko, zastępując Kaasę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Legia Warszawa: 0, Molde: 3.

Gole oczekiwane 0.97 1.49

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Legia Warszawa rozegrał w ramach Ligi Konferencji Europy 13 meczów. Wygrali 6 z nich, zremisowali 3, a przegrali 4. Łącznie zdobyli 27 goli. Na swoim boisku rozegrali 6 meczów i zdobyli tam 12 goli, przy najwyższym wyniku 2-0. Na wyjazdach rozegrali 7 meczów i zdobyli na nich 15 goli, przy najwyższym wyniku 3-5. Średnia ilość zdobywanych przez Legię Warszawa goli na mecz wynosiła 2.1. Zespół Molde rozegrał w ramach Ligi Konferencji Europy tylko jeden mecz.

Wygrali ten pojedynek, nie remisując ani nie przegrywając żadnego spotkania. Zdobyli w sumie trzy gole, wszystkie na swoim boisku, gdzie osiągnęli najwyższy wynik 3-2. Na wyjazdach nie rozegrali żadnego meczu i nie zdobyli żadnej bramki. Średnia ilość zdobywanych przez Molde goli na mecz wynosiła dokładnie 3.0.

Podsumowując, drużyna Molde zdobyła 6 punktów, wygrała 2 mecze, nie zremisowała ani nie przegrała. Strzelili 6 goli i stracili 2 gole. Drużyna Legia Warszawa natomiast nie zdobyła żadnego punktu, przegrała oba mecze.

Strzelili 2 gole i stracili 6 goli. Zespół Molde przeszedł do kolejnej rundy.