Piłka nożna

Autor: pixabay.com Piłka nożna, narożnik boiska

Niedosyt po remisie Deportivo Alaves z Mallorcą

2024-02-24 7:00

W 26. kolejce La Liga, mecz pomiędzy Deportivo Alaves a Mallorką odbył się na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz o godzinie 18:30 w dniu 24-02-2024. Wynik tego spotkania to remis 1:1.

Poprzednie mecze Deportivo Alaves - Mallorca

Deportivo Alaves przegrało pierwszy mecz z Mallorką, który odbył się na stadionie Mendizorroza w dniu 21 sierpnia 2021 roku. Wynik tego spotkania to 0:1 na korzyść Mallorki. W drugim meczu, który odbył się na stadionie Visit Mallorca w dniu 19 kwietnia 2022 roku, Mallorca pokonała Deportivo Alaves. Wynik tego spotkania to 2:1 dla gospodarzy. Ostatni mecz między tymi drużynami odbył się na stadionie Mallorca Son Moix w dniu 3 grudnia 2023 roku. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem - wynik to 0:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Deportivo Alaves: 1, Mallorca: 3

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Deportivo Alaves z Mallorką, który odbył się w Vitoria-Gasteiz, gospodarze zostali ukarani czerwoną kartką już w pierwszej minucie. Pomimo tego incydentu żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć gola. Obie ekipy starały się atakować i tworzyć sytuacje bramkowe, jednak bramkarze świetnie radzili sobie z trudnymi strzałami. Mimo wielu okazji do strzelenia gola, wynik pozostał bezbramkowy na koniec pierwszej połowy.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Deportivo Alaves z Mallorką, który odbył się w Vitoria-Gasteiz, obie drużyny nie były w stanie zdobyć gola przez większość czasu. Jednak w 76 minucie gracz Benavidez strzelił gola dla Deportivo Alaves, dając swojej drużynie prowadzenie.

Niestety, w 88 minucie gracz Nastasic odpowiedział strzałem na bramkę dla Mallorki, doprowadzając do remisu. W ostatnich minutach meczu obie drużyny dokonały kilku zmian personalnych, ale żadna z nich nie przyniosła kolejnych bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1 dla Deportivo Alaves i Mallorki.

Gole oczekiwane 0.57 2.20

Deportivo Alaves i Mallorca to drużyny, które przed meczem zajmowały odpowiednio 13. i 16. miejsce w tabeli. Deportivo Alaves do tej pory wygrało 7 meczy, zremisowało 7 meczy i przegrało 11 meczy, co daje im sumę punktów równą 28. Natomiast Mallorca wygrała 4 mecze, zremisowała 11 meczy i przegrała 10 meczy, co daje im sumę punktów równą 23. W tym konkretnym meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Dzięki temu Deportivo Alaves ma teraz na swoim koncie 29 punktów, a Mallorca - 24 punkty. Podsumowując, Deportivo Alaves jest lepiej sklasyfikowane od Mallorki zarówno przed jak i po tym konkretnym meczu. Mają oni więcej zwycięstw i remisów oraz więcej zdobytych punktów niż ich rywale.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Deportivo Alaves a Mallorką, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Osasuny z Deportivo Alaves odbędzie się 4 marca 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie El Sadar w Pampelunie. Natomiast Mallorka zmierzy się z Gironą FC dzień wcześniej, czyli 3 marca 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Mallorca Son Moix w Palma de Mallorca.