Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Liga Mistrzów

Niespodziewany remis PSG z Newcastle - mecz pełen napięcia i nieprzewidywalnych momentów

2023-11-28 23:18

W dniu 28 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 w Paryżu na stadionie Parc Des Princes odbył się mecz pomiędzy Paris Saint Germain a Newcastle w ramach Grupy F Ligi Mistrzów UEFA, Runda 5. Wynik tego spotkania to remis 1:1.

Poprzednie mecze Paris Saint Germain - Newcastle

W ostatnim czasie rozegrano jedno spotkanie między Paris Saint Germain a Newcastle. Mecz odbył się na stadionie St. James' Parke w dniu 4 października 2023 roku. Wynik tego spotkania to: 4:1 dla "Srok".

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Paris Saint Germain z Newcastle zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny gości. W 22. minucie Joelinton z Newcastle otrzymał żółtą kartkę za faul łokciem. Dwa minuty później Isak zdobył bramkę dla Newcastle po asyście Almirona. W 36. minucie Ugarte z Paris Saint Germain został ukarany żółtą kartką za przewrócenie przeciwnika.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Paris Saint Germain z Newcastle, gospodarze nie byli w stanie odrobić straty z pierwszej połowy. Wynik do przerwy brzmiał 1:0 dla Newcastle.

W 54 minucie Lee Kang-In z drużyny Paris Saint Germain otrzymał żółtą kartkę za trzymanie przeciwnika. Cztery minuty później Dembele również został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. W 60. minucie Skriniar dołączył do kolegów i otrzymał żółtą kartkę za przewrócenie rywala. W 62. minucie trener Paris Saint Germain dokonał dwóch zmian w składzie. Gracz Barcola wszedł na boisko, zastępując Kolo Muani, a Vitinha zastąpił Ugarte.

W 72. minucie Donnarumma również został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. W 82. minucie kolejna zmiana w drużynie Paris Saint Germain - Asensio wszedł na boisko, zastępując Lee Kang-Ina. Trzy minuty później Almiron z drużyny Newcastle otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. W 85. minucie Ramos wszedł na boisko, zastępując Pereirę. W doliczonym czasie gry, w 98. minucie, Paris Saint Germain wreszcie zdobył bramkę.

Strzelcem był Mbappe. Ostateczny wynik meczu to 1:1.

Gole oczekiwane 3.56 1.48

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Paris Saint Germain rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 2 z nich, ani razu nie zremisowali, a przegrali 2. Łącznie zdobyli 7 goli. Zagrają na swoim boisku w 2 meczach i zdobyli tam 5 goli, przy najwyższym wyniku 3-0. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich 2 gole. Średnia ilość goli zdobywanych przez Paris Saint Germain na mecz wynosi 1,8. Zespół Newcastle rozegrał również 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA.

Wygrali jeden mecz, zremisowali jeden i przegrali dwa. Łącznie zdobyli 4 gole. Zagrają na swoim boisku w dwóch meczach i zdobyli tam 4 gole, przy najwyższym wyniku 4-1. Na wyjazdach rozegrali dwa mecze i nie zdobyli żadnego gola. Średnia ilość goli zdobywanych przez Newcastle na mecz wynosi 1,0.

Tabela Grupa F:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Borussia Dortmund 3 1 1 6 3 3 10
2 Paris Saint Germain 2 1 2 8 7 1 7
3 Newcastle 1 2 2 5 5 0 5
4 AC Milan 1 2 2 3 7 -4 5

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Paris Saint Germain a Newcastle, możemy już zaplanować czas na oglądanie kolejnych spotkań obydwóch zespołów. Mecz Borussi Dortmund z Paris Saint Germain odbędzie się 13 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Signal Iduna Park w Dortmund. Natomiast mecz Newcastle z AC Milanem zostanie rozegrany tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie St. James' Park w Newcastle nad Tyne. Będzie to emocjonujący wieczór dla fanów piłki nożnej, którzy będą mogli śledzić kolejne starcia tych znakomitych drużyn.