Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Niespodziewany remis Śląska z Rakowem - mecz pełen napięcia i nieprzewidywalnych momentów

2023-12-04 7:00

W dniu 03-12-2023 o godzinie 17:30 na stadionie Tarczyński Arena w miejscowości Wrocław odbył się mecz pomiędzy drużynami Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa w ramach 17. kolejki Ekstraklasy. Wynik tego spotkania to remis 1:1.

Poprzednie mecze Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Śląskiem Wrocław a Rakowem Częstochowa doszło do różnych wyników. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie, zakończył się remisem 1:1. Następnie, na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu, Raków Częstochowa odniósł pewne zwycięstwo 4:1. Ostatni mecz, ponownie rozegrany na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie, również zakończył się wygraną gospodarzy 4:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Raków Częstochowa: 9, Śląsk Wrocław: 3

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Rakowa. W 24 minucie Kittel zdobył bramkę dla drużyny gości. W 45 minucie trener Śląska dokonał zmiany, wprowadzając na boisko Paluszka, który zastąpił Bejgera.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa, który odbył się w Wrocławiu, gospodarze wyszli na boisko z determinacją. Już w 46 minucie trener Śląska dokonał zmiany, wprowadzając Konczkowskiego za Matsenko. Jednak to Raków Częstochowa jako pierwszy zdobył bramkę, a było to w 67 minucie.

Samiec-Talar z Śląska Wrocław doprowadził do wyrównania po asyście Paluszka. Obie drużyny próbowały zdobyć kolejne bramki, ale żadna z nich nie była skuteczna. W 52 minucie zawodnik Plavsic z Rakowa Częstochowa otrzymał żółtą kartkę za faul. Następnie trener Rakowa dokonał dwóch zmian: Cebula wszedł na boisko za Kittela, a Lederman zastąpił Kochergina - obie zmiany miały na celu wzmocnienie drużyny gości. W 73 minucie trener Rakowa ponownie dokonał dwóch zmian: Yeboah wszedł za Nowaka, a Zwoliński zastąpił Crnaca.

W odpowiedzi na te zmiany trener Śląska wprowadził Lukasika za Pokornego w 88 minucie. W doliczonym czasie gry (90+3 minuta) trener Śląska dokonał ostatniej zmiany, wprowadzając Rzuchowskiego za Olsena. W ostatnich minutach meczu Schwarz z Śląska otrzymał żółtą kartkę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Obie drużyny miały swoje okazje, ale nie udało im się zdobyć kolejnych bramek.

Procent dokładnych podań 71% 85%

Przed meczem między drużynami Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa wynik był remisowy, 1:1. Po zakończeniu meczu, który zakończył się również remisem, Śląsk Wrocław zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna Śląska Wrocław wygrała 11 meczy, zremisowała 4 mecze, a przegrała 2 mecze. Suma ich punktów do tej pory wynosiła 37. Natomiast Raków Częstochowa zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna Rakowa Częstochowa wygrała 8 meczy, zremisowała 5 meczy, a przegrała 3 mecze. Suma ich punktów do tej pory wynosiła 29. Obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie w tym meczu. Aktualna punktacja przedstawia się następująco: Śląsk Wrocław - 38 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Śląskiem Wrocław a Rakowem Częstochowa, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Śląska Wrocław z Koroną Kielce odbędzie się 9 grudnia 2023 roku o godzinie 20:00 na stadionie Tarczyński Arena w Wrocławiu. Natomiast mecz Jagiellonii z Rakowem Częstochowa zostanie rozegrany dzień później, czyli 10 grudnia 2023 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim w Białymstoku.