piłka nożna

Autor: pixabay.com Radość po zwycięskim spotkaniu

Olympique Marsylia górą nad Szachtarem Donieck - wynik 3:1

2024-02-22 7:00

W dniu 22-02-2024 o godzinie 21:00 na stadionie Orange Vélodrome w Marsylii odbył się mecz pomiędzy OM Olympique Marsylia a Szachtarem Donieck w ramach Liga Europy Knockout Round Play-offs. W tym spotkaniu OM Olympique Marsylia zdobyło 3 gole, natomiast Szachtar Donieck tylko 1.

Poprzedni mecz dwumeczu między OM Olympique Marsylia a Szachtarem Donieck

W meczu pomiędzy Szachtarem Donieck a OM Olympique Marsylia, który odbył się na stadionie Volksparkstadion w Hamburgu, padł remis 2:2. Obie drużyny zdobyły po 2 gole.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy OM Olympique Marsylia a Szachtarem Donieck zakończyła się wynikiem 1:1. W 12 minucie Sudakov zdobył gola dla drużyny Szachtara Donieck, natomiast w 23 minucie Aubameyang strzelił bramkę dla OM Olympique Marsylia. W 17 minucie Gigot otrzymał żółtą kartkę za tripping, a w doliczonym czasie gry Konoplya i Eguinaldo również zostali ukarani żółtymi kartkami za podobne przewinienia.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy OM Olympique Marsylia a Szachtarem Donieck, który odbył się w Marsylii, gospodarze zdołali odwrócić wynik spotkania. Po pierwszej połowie, w której obie drużyny zdobyły po jednym golu, OM Olympique Marsylia zdołało strzelić jeszcze dwa gole i ostatecznie wygrać 3:1. W 58 minucie zawodnik Szachtara Donieck, Matviienko, otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry.

W 64 minucie trener OM Olympique Marsylia dokonał dwóch zmian - Sarr wszedł na boisko zastępując Moumbagna, a Veretout zastąpił Ounahi'ego. W 74 minucie Sarr strzelił gola dla drużyny OM Olympique Marsylia, podnosząc wynik na 2:1. W 80 minucie Stepanenko z Szachtara Donieck otrzymał żółtą kartkę za faulowanie przeciwnika. Kilka chwil później, w 81 minucie Kondogbia zdobył kolejnego gola dla OM Olympique Marsylia. W 83 minucie trener Szachtara Donieck dokonał pierwszej zmiany - Shved wszedł na boisko zastępując Zubkova.

W kolejnych minutach nastąpiły jeszcze trzy zmiany w drużynie Szachtara Donieck - Newerton zastąpił Stepanenko, Kryskiv wszedł za Bondarenko, a Traore zastąpił Azarovi'ego. W 85 minucie trener OM Olympique Marsylia dokonał jednej zmiany - Ndiaye wszedł na boisko zastępując Aubameyanga. W tym samym czasie trener Szachtara Donieck dokonał dwóch zmian - Kryskiv wszedł za Bondarenko, a Traore zastąpił Azarovi'ego. W 87 minucie trener Szachtara Donieck dokonał ostatniej zmiany - Pedrinho wszedł na boisko zastępując Sikana. W doliczonym czasie gry, w 90+3 minucie Rakitskyi otrzymał żółtą kartkę za faulowanie przeciwnika.

W ostatniej minucie gry trener OM Olympique Marsylia dokonał jeszcze jednej zmiany - Soglo wszedł na boisko zastępując Harita. Cały mecz zakończył się wynikiem: OM Olympique Marsylia: 3, Szachtar Donieck: 1.

Gole oczekiwane 1.60 1.50

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół OM Olympique Marsylia rozegrał w ramach Ligi Europy 7 meczów. Wygrali 3 z nich, zremisowali 3, a przegrali 1. Łącznie zdobyli 16 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i zdobyli tam 9 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to 3-1. Na wyjazdach rozegrali 4 mecze i zdobyli na nich 7 goli.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 0-2. Średnia ilość zdobywanych przez OM Olympique Marsylia goli na mecz wynosi 2,3. Zespół Szachtar Donieck rozegrał w ramach Ligi Europy 1 mecz. Nie wygrali żadnego z nich, zremisowali jeden, a nie przegrali żadnego. Łącznie zdobyli tylko 2 gole. Rozegrali jeden mecz na swoim boisku i zdobyli tam również dwa gole. Na wyjazdach nie rozegrali żadnego meczu i nie zdobyli żadnego gola. Średnia ilość zdobywanych przez Szachtar Donieck goli na mecz wynosi 2,0.

Drużyna OM Olympique Marsylia zdobyła w sumie 4 punkty, składające się na 1 zwycięstwo, 1 remis i brak przegranych.

Strzelili 5 goli i stracili 3 gole. Drużyna Szachtar Donieck zdobyła tylko 1 punkt, składający się na 0 zwycięstw, 1 remis i 1 przegraną. Strzelili 3 gole i stracili 5 goli. Zespół OM Olympique Marsylia przeszedł do kolejnej rundy.