Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Remis bez bramek: Kiedy obrona króluje na boisku!

2023-12-09 7:00

W dniu 09-12-2023 o godzinie 20:00 na stadionie Tarczyński Arena w mieście Wrocław odbył się mecz Ekstraklasy 18 kolejki pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Korony Kielce. Niestety, spotkanie zakończyło się remisem bezbramkowym, zatem obie drużyny podzieliły się punktami.

Poprzednie mecze Śląsk Wrocław - Korona Kielce

W ostatnich trzech meczach między Śląskiem Wrocław a Koroną Kielce wydarzyło się wiele interesujących rzeczy. Pierwsze starcie miało miejsce na stadionie Suzuki Arena w Kielcach 1 sierpnia 2022 roku. W tym meczu Korona Kielce zdominowała rywali, zdobywając trzy bramki, podczas gdy Śląsk Wrocław zdołał strzelić tylko jednego gola. Wynik tego spotkania to 3:1 dla Korony Kielce. Drugie starcie odbyło się na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu 11 lutego 2023 roku. Tym razem oba zespoły nie potrafiły rozstrzygnąć meczu, kończąc go remisem 1:1. Obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale ostatecznie nie udało im się tego dokonać. Ostatni mecz między tymi drużynami miał miejsce na stadionie Suzuki Arena w Kielcach 24 lipca 2023 roku. Podobnie jak poprzednie spotkanie, i tym razem oba zespoły nie były w stanie wygrać. Mecz zakończył się remisem 1:1. Wyniki tych trzech meczów pokazują, że oba zespoły są do siebie bardzo wyrównane i żadna ze stron nie potrafiła uzyskać przewagi nad drugą. Każde z tych spotkań było pełne emocji i walki, ale żadna drużyna nie była w stanie odnieść zwycięstwa. Stosunek bramek w rozegranych meczach Korona Kielce: 5, Śląsk Wrocław: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Koroną Kielce zakończyła się wynikiem 0:0. W 35 minucie arbiter ukarał żółtą kartką gracza Takaca z drużyny Korony Kielce.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Śląsk Wrocław z Koroną Kielce, który odbył się w Wrocławiu, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola. Wynik 0:0 utrzymał się do końca spotkania. W 55 minucie doszło do zmiany w drużynie Korony Kielce - na boisko wszedł Deaconu, zastępując Takaca. Również w tej samej minucie Shikavka zastąpił Dalmau.

W 68 minucie trener Korony Kielce dokonał kolejnej zmiany - Konstantyn wszedł na boisko, a Podgorski opuścił plac gry. W odpowiedzi na to, trener Śląska Wrocław również dokonał zmiany - Matsenko wszedł za Konczkowskiego. W 69 minucie Ince wszedł na boisko, zastępując Schwarza w drużynie Śląska Wrocław. W 71 minucie Olsen otrzymał żółtą kartkę ze strony sędziego za faul. W 81 minucie trener Korony Kielce dokonał kolejnej zmiany - Kwiecien wszedł na boisko, a Blanik opuścił plac gry.

W 83 minucie Rzuchowski wszedł na boisko, zastępując Olsena w drużynie Śląska Wrocław. W 85 minucie Remacle otrzymał żółtą kartkę ze strony sędziego. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, niezależnie od zmian personalnych i żółtych kartek.

Procent dokładnych podań 82% 70%

Podsumowując sytuację drużyn Śląsk Wrocław i Korona Kielce, przed meczem Śląsk zajmował 1 miejsce w tabeli, natomiast Korona Kielce zajmowała 15 miejsce. Do tej pory Śląsk wygrał 11 meczy, zremisował 4 mecze i przegrał 2 mecze, co dało im sumę punktów wynoszącą 37. Natomiast Korona Kielce wygrała 3 mecze, zremisowała 8 meczy i przegrała 5 meczy, co dało im sumę punktów wynoszącą 17. W tym konkretnym meczu obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Po dodaniu tych punktów aktualnie Śląsk Wrocław ma na swoim koncie 38 punktów, a Korona Kielce ma ich teraz 18.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Koroną Kielce, oba zespoły mają zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Zagłębia Lubin z Śląskiem Wrocław odbędzie się 15 grudnia 2023 roku o godzinie 20:30 na stadionie Zagłębia w Lubin. Natomiast mecz Rakowa Częstochowa z Koroną Kielce zostanie rozegrany 17 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00 na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie.