Piłka nożna

Autor: pixabay.com Sędzia piłkarski, faul

Remis w meczu Athletic Bilbao - Villarreal, dwie bramki kluczem do wyniku

2024-04-14 8:00

W dniu 14 kwietnia 2024 roku na stadionie San Mamés Barria w Bilbao odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy Athleticiem Bilbao a Villarrealem. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, co zaowocowało remisem 1:1. Spotkanie to było częścią 31 kolejki La Liga i dostarczyło kibicom wiele niezapomnianych chwil.

Poprzednie mecze Athletic Bilbao - Villarreal

W ostatnich trzech meczach między Athleticem Bilbao a Villarrealem padło łącznie 12 goli. Pierwszy mecz odbył się na stadionie San Mamés Barria w Bilbao dnia 30 października 2022 roku, z wynikiem Athletic Bilbao: 1, Villarreal: 0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie La Cerámica w Villarreal dnia 13 maja 2023 roku, z wynikiem Villarreal: 5, Athletic Bilbao: 1. Ostatni mecz również rozegrano na stadionie La Cerámica w Villarreal dnia 5 listopada 2023 roku, z wynikiem Villarreal: 2, Athletic Bilbao: 3. Stosunek bramek w rozegranych meczach Athletic Bilbao: 5, Villarreal: 7

Mecz Athletic Bilbao z Villarreal rozpoczął się od intensywnej gry obu drużyn. W 11 minucie zawodnik o nazwisku Moreno z drużyny Villarreal nie wykorzystał szansy na zdobycie gola, marnując rzut karny. W tej samej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Prados Diazowi z Athletic Bilbao za nadmierną ostrość w grze. Kolejne żółte kartki zostały pokazane w 31 minucie dla Williamsa z Athletic Bilbao za zagranie łokciem oraz w 35 minucie dla Albiola i Comesany z Villarreal, ten drugi za nadepnięcie. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem Athletic Bilbao: 0, Villarreal: 1.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od czerwonej kartki dla Comesany z drużyny Villarreal już w 46 minucie za nadmierną ostrość w grze. W 55 minucie doszło do zmiany w składzie drużyny Villarreal - Pedraza wszedł na boisko, zastępując Moreno. Minutę później podobna sytuacja miała miejsce w drużynie Athletica Bilbao - Herrera wszedł na boisko, zmieniając Vesgę. W 66 minucie kibice Athletica Bilbao mogli cieszyć się ze zdobycia gola przez Sanceta. Kolejne zmiany w składach obu drużyn nastąpiły między 68 a 77 minutą.

W 90 +4 minucie Berchiche z Athletic Bilbao otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a w ostatnich sekundach meczu, w 90 +5 minucie, Parejo strzelił gola dla Villarreal. Spotkanie zakończyło się wynikiem Athletic Bilbao: 1, Villarreal: 1. Mimo wielu emocji i zmian na boisku, żadnej z drużyn nie udało się wyjść z tego pojedynku jako zwycięzca.