Piłka nożna

Autor: pixabay.com Boisko piłkarskie

Sallai strzela dwie bramki, Freiburg pokonuje Lens 3:2 w fazie play-off Ligi Europy

2024-02-22 7:00

W dniu 22-02-2024 o godzinie 18:45 odbył się mecz pomiędzy SC Freiburgiem a RC Lens w ramach Liga Europy Knockout Round Play-offs. Spotkanie miało miejsce na stadionie Europa-Park w miejscowości Fryburg. Wynik tego spotkania to SC Freiburg: 3, RC Lens: 2.

Poprzedni mecz dwumeczu między SC Freiburgiem a RC Lens

W meczu pomiędzy RC Lens a SC Freiburgiem, który odbył się na stadionie Bollaert-Delelis w miejscowości Lens, nie padły żadne gole. Wynik końcowy to 0:0.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu SC Freiburg z RC Lens, który odbył się w mieście Fryburg, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki, podczas gdy drużyna RC Lens strzelił dwie. W 28 minucie Pereira da Costa wpisał się na listę strzelców dla gości. W 43 minucie zawodnik Holer z drużyny SC Freiburg otrzymał żółtą kartkę za faul łokciem. Na koniec pierwszej połowy, w doliczonym czasie gry (45+2 minuta), Wahi zdobył drugiego gola dla zespołu RC Lens.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu SC Freiburg z RC Lens, który odbył się w mieście Fryburg, doszło do wielu emocjonujących wydarzeń. Pierwszą zmianą w drużynie gospodarzy było wejście na boisko Gregoritscha, który zastąpił Makengo.

Następnie Weisshaupt wszedł za Sildillia. W 62 minucie Kubler otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a w 65 minucie Frankowski z RC Lens również został ukarany żółtą kartką za faul. Streich z SC Freiburg otrzymał żółtą kartkę w 66 minucie i nie będzie mógł wystąpić w kolejnym meczu. W 67 minucie Sallai strzelił gola dla SC Freiburga, zmniejszając przewagę RC Lens. Sotoca z drużyny gości otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie w 67 minucie.

W dalszej części meczu trener RC Lens dokonał kilku zmian personalnych: Aguilar wszedł za Frankowskiego, Guilavogui zastąpił Wahiego, Fulgini wszedł na boisko za Pereirę da Costę, a Haidara zagrał zamiast Jhoannera Chaveza. W 86 minucie Ginter wszedł na boisko za Gulde'a, a Grifo zastąpił Rohla w drużynie SC Freiburga. W doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie, Sallai strzelił drugiego gola dla SC Freiburga, wyrównując wynik. W 95 minucie Fulgini z RC Lens otrzymał żółtą kartkę, a w 99 minucie Gregoritsch zdobył trzeciego gola dla SC Freiburga, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. W dalszej części meczu trener SC Freiburga dokonał jeszcze jednej zmiany personalnej: Gunter wszedł na boisko za Kublera.

Natomiast trener RC Lens zdecydował się na dwie zmiany: Diouf wszedł za Gradita, a Said zastąpił Abdul Sameda. W 105+3 minucie Medina z RC Lens otrzymał żółtą kartkę za faul. W 106 minucie Muslija wszedł na boisko za Sallaia w drużynie SC Freiburga. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Said z RC Lens został ukarany żółtą kartką za brutalność. Cały mecz zakończył się wynikiem: SC Freiburg: 3, RC Lens: 2.

Pomeczowe podsumowanie

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół SC Freiburg zagrał w sumie 7 meczów w ramach Ligi Europy. Wygrali 4 z nich, zremisowali 1, a przegrali 2. Łącznie zdobyli 17 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i strzelili tam 11 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 5-0. Na wyjazdach rozegrali 4 mecze i zdobyli na nich 6 goli.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez SC Freiburg goli na mecz wynosiła 2,4. Zespół RC Lens rozegrał tylko jeden mecz w ramach Ligi Europy. Nie wygrali żadnego z nich, zremisowali jeden, a nie przegrali żadnego. Nie zdobyli również żadnego gola w tych spotkaniach. Rozegrali jeden mecz na swoim boisku i nie strzelili tam ani jednego gola.

Na wyjazdach nie rozegrali żadnego meczu i nie zdobyli tam żadnego gola. Średnia ilość zdobywanych przez RC Lens goli na mecz wynosiła 0,0.

W dwumeczu drużyna SC Freiburg zdobyła 4 punkty, składające się na 1 zwycięstwo, 1 remis i 0 przegranych. Strzelili 3 gole i stracili 2 gole. Natomiast drużyna RC Lens zdobyła tylko 1 punkt, składający się na 0 zwycięstw, 1 remis i 1 przegraną. Strzelili oni 2 gole i stracili 3 gole. Po rozegranym dwumeczu do kolejnej rundy przechodzi zespół SC Freiburg.