Stadion piłkarski

Autor: pixabay.com Stadion piłkarski

Śląsk Wrocław przegrywa z Pogonią 0:1 w meczu 20. kolejki Ekstraklasy

2024-02-11 7:00

W dniu 11-02-2024 o godzinie 17:30 na stadionie Tarczyński Arena w Wrocławiu odbył się mecz Ekstraklasy 20 kolejki pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Pogoni Szczecin. Wynik spotkania to Śląsk Wrocław: 0, Pogoń Szczecin: 1.

Poprzednie mecze Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

W ostatnich trzech meczach między Śląskiem Wrocław a Pogonią Szczecin zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Tarczyński Arena w Wrocławiu 24 lipca 2022 roku. Wynik tego meczu to Śląsk Wrocław 2, Pogoń Szczecin 1. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Miejski Im. Floriana Krygiera w Szczecinie 5 lutego 2023 roku. Tym razem to Śląsk Wrocław odniósł zwycięstwo, wygrywając z Pogonią Szczecin 2:0. Ostatnie spotkanie również rozegrano na stadionie Miejski Im. Floriana Krygiera w Szczecinie, tym razem jednak wynik był identyczny jak poprzednio - Pogoń Szczecin przegrała z Śląskiem Wrocław 0:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Pogoń Szczecin: 1, Śląsk Wrocław: 6

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin zakończyła się bezbramkowym remisem. W 27 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gamboę z drużyny Pogoni Szczecin.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Śląsk Wrocław z Pogonią Szczecin, który odbył się w Wrocławiu, gospodarze nie zdołali odwrócić losów spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak w 73 minucie gracz Pogoni Szczecin, Ulvestad, strzelił jedynego gola meczu. W 50 minucie zawodnik Śląska Wrocław, Olsen, otrzymał żółtą kartkę. Następnie w 62 minucie doszło do dwóch zmian w drużynie Pogoni Szczecin - Gorgon wszedł na boisko zastępując Bichakhchyana, a Wedrychowski zastąpił Przyborka.

W 75 minucie trener Śląska Wrocław dokonał zmiany - Mustafic wszedł na boisko zastępując Schwarza. Kilka chwil później, w 76 minucie Klimala i Zukowski również zostali wprowadzeni do gry za Samiec-Talara i Konczkowskiego. W 78 minucie zawodnik Pogoni Szczecin, Wahlqvist, otrzymał żółtą kartkę za faul. Kolejna zmiana miała miejsce w 83 minucie - Ince wszedł na boisko zastępując Olsena. W 87 minucie trener Pogoni Szczecin dokonał zmiany - Kurzawa wszedł na boisko zastępując Wahlqvista.

W doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie, zarówno Kurzawa z Pogoni Szczecin, jak i Schwarz ze Śląska Wrocław, otrzymali żółte kartki. W ostatnich minutach meczu trener Śląska Wrocław dokonał jeszcze jednej zmiany - Matsenko wszedł na boisko zastępując Nahuela. Natomiast w drużynie Pogoni Szczecin Lisowski wszedł na boisko zastępując Koulourisa. Cały mecz zakończył się wynikiem: Śląsk Wrocław: 0, Pogoń Szczecin: 1.

Procent dokładnych podań 82% 82%

Przed meczem drużyna Śląska Wrocław zajmowała drugie miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 12 wygranych, 5 remisów i 2 porażki. Suma ich punktów wynosiła 41. Natomiast Pogoń Szczecin znajdowała się na szóstej pozycji, wygrywając 9 spotkań, remisując 3 razy i przegrywając 7 razy. Ich suma punktów wynosiła 30. W tym konkretnym meczu Pogoń Szczecin odniosła zwycięstwo i zdobyła kolejne 3 punkty. Aktualnie tabela przedstawia się następująco: Śląsk Wrocław - 41 punktów, Pogoń Szczecin - 33 punkty.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Śląskiem Wrocław a Pogonią Szczecin, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Śląska Wrocław z Stalą Mielec odbędzie się 16 lutego 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Tarczyński Arena w Wrocławiu. Natomiast mecz Radomiaka Radom z Pogonią Szczecin zostanie rozegrany tego samego dnia o godzinie 18:00 na stadionie Radomiaka w Radomiu.