Stadion piłkarski

Autor: pixabay.com Stadion piłkarski

Spektakularne zwycięstwo Atletico nad Las Palmas 5:0

2024-02-17 7:00

W dniu 17-02-2024 w miejscowości Madryt na stadionie Cívitas Metropolitano odbył się mecz w ramach La Liga 25 kolejki pomiędzy Atletico Madryt a Las Palmas. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00. Wynik tego meczu to Atletico Madryt: 5, Las Palmas: 0.

Poprzednie mecze Atletico Madryt - Las Palmas

W pierwszym meczu, który odbył się na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria 26 sierpnia 2017 roku, Atletico Madryt pokonało Las Palmas wynikiem 5:1. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie 28 stycznia 2018 roku, zakończył się zwycięstwem Atletico Madryt 3:0. Ostatni mecz, który odbył się na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria 3 listopada 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Las Palmas wynikiem 2:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Atletico Madryt: 9, Las Palmas: 3

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Atletico Madryt z Las Palmas zakończyła się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Już w 4 minucie zawodnik Perrone z drużyny Las Palmas otrzymał żółtą kartkę. W 15 minucie Llorente strzelił pierwszego gola dla Atletico Madryt, a w 20 minucie powtórzył ten wyczyn, zdobywając drugiego gola dla swojego zespołu. W 28 minucie Molina z Atletico Madryt został ukarany żółtą kartką za faul, natomiast w 33 minucie Niguez również otrzymał żółtą kartkę za brutalność.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Atletico Madryt a Las Palmas, który odbył się w Madrycie, zespół Atletico Madryt zdominował rywali. Po pierwszej połowie, w której Atletico prowadziło 2:0, drużyna ta kontynuowała swoją dobrą grę.

W 47 minucie Correa strzelił gola dla Atletico Madryt, podwyższając wynik na 3:0. W 58 minucie trener Las Palmas dokonał dwóch zmian w swojej drużynie - Cardona wszedł na boisko zastępując Ramireza, a Moleiro zastąpił Perrone'a. Minutę później Araujo wszedł na boisko za Alex Suarez. W 62 minucie Correa zdobył kolejnego gola dla Atletico Madryt, ustalając wynik na 4:0. Trener Atletico Madryt również dokonał zmian w swoim zespole - Depay wszedł na boisko zastępując Llorente'a, Riquelme zastąpił Lino, Witsel wszedł za Molinę, a de Paul za Koke.

W 71 minucie Vermeeren wszedł na boisko za Barriosa w drużynie Atletico Madryt, a w 74 minucie Sinkgraven zastąpił Cardonę w Las Palmas. W 81 minucie Pejino wszedł na boisko za Munira El Haddadiego w drużynie Las Palmas. W 87 minucie Depay strzelił piątego gola dla Atletico Madryt, ustalając ostateczny wynik na 5:0. Podsumowując, Atletico Madryt zdominowało drugą połowę meczu przeciwko Las Palmas, zdobywając trzy dodatkowe gole i kończąc spotkanie wynikiem 5:0 na swoją korzyść.

Pomeczowe podsumowanie

Atletico Madryt przed meczem zajmowało 4. miejsce w tabeli, a drużyna Las Palmas była na 8. miejscu. Do tej pory Atletico Madryt wygrało 15 meczy, zremisowało 3 mecze i przegrało 6 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 48. Natomiast Las Palmas wygrało 10 meczy, zremisowało 5 meczy i przegrało 9 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 35. W tym konkretnym meczu Atletico Madryt pokonało Las Palmas i zdobyło dodatkowe 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna suma punktów dla Atletico Madryt wynosi teraz 51, natomiast dla Las Palmas pozostaje bez zmian - nadal mają oni na swoim koncie 35 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Atleticiem Madryt a Las Palmas, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Almerii z Atleticiem Madryt odbędzie się 24 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Power Horse w Almeríi. Natomiast mecz Las Palmas z Osasuną zaplanowano na 25 lutego 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria.