Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Upragniona wygrana Napoli nad SC Braga 2:0

2023-12-12 23:00

W dniu 12-12-2023 na stadionie Diego Armando Maradona w Neapolu odbył się mecz pomiędzy Napoli a SC Bragą w ramach Grupy C Ligi Mistrzów UEFA, Runda 6. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 21:00. Wynik tego meczu to Napoli wygrało 2:0 z SC Bragą.

Poprzedni mecz między Napoli a SC Bragą

W meczu rozegranym na stadionie Municipalbraga w miejscowości Braga, Napoli odniosło zwycięstwo nad SC Bragą. Spotkanie odbyło się 20 września 2023 roku o godzinie 21:00. Wynik końcowy to 1:2 na korzyść drużyny Napoli.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Napoli z SC Bragą zakończyła się wynikiem 2:0 na korzyść gospodarzy. W 9 minucie doszło do samobójczego gola, który został wbity do bramki przez Saatciego z drużyny Napoli. W 19 minucie zawodnik Banza z SC Braga otrzymała żółtą kartkę za nadmierną ostrość. Natomiast w 33 minucie Osimhen strzelił gola dla Napoli.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Napoli z SC Bragą, który odbył się w Neapolu, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola. Wynik 2:0 dla Napoli utrzymał się do końca spotkania.

Pierwszą zmianę w drużynie SC Bragi przeprowadzono w 46 minucie, gdy Ruiz wszedł na boisko, zastępując Pizziego. W 60 minucie trener Napoli dokonał dwóch zmian - Cajuste wszedł na boisko, zastępując Zielinskiego, a Elmas zastąpił Politano. W 68 minucie to drużyna SC Bragi dokonała zmiany - Al Musrati wszedł na boisko, zastępując Zalazara. W odpowiedzi trener Napoli w 69 minucie wprowadził dwóch nowych zawodników - Gaetano zastąpił Lobotkę, a Raspadori Osimhena. W 73 minucie kolejna zmiana w drużynie Napoli - Ostigard wszedł na boisko, zastępując Juana Jesusa.

W 81 minucie trener SC Bragi przeprowadził dwie zmiany - Horta wszedł na boisko, zastępując Moutinho, a Mendes Gomez'a. W 83 minucie żółtą kartkę otrzymał Mendes ze strony SC Bragi za faul. Ostatnią zmianę w drużynie SC Bragi przeprowadzono w 88 minucie, gdy Rony Lopes wszedł na boisko, zastępując Hortę. Podsumowując, druga połowa meczu Napoli z SC Bragą nie przyniosła żadnych zmian w wyniku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0

Gole oczekiwane 1.56 0.92

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Napoli rozegrał 5 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 2 z nich, zremisowali 1, a przegrali 2. Łącznie zdobyli 8 goli. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli 3 gole, natomiast na wyjazdach rozegrali 3 mecze i zdobyli 5 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 1-2. Średnia ilość zdobywanych przez Napoli goli na mecz wynosiła 1.6. Zespół SC Braga rozegrał w sumie 9 meczy w ramach Ligi Mistrzów UEFA - 6 w fazie grupowej i 3 we wcześniejszych fazach.

Wygrali 5 z tych meczów, zremisowali jeden, a przegrali trzy. Łącznie zdobyli oni 16 goli. Na swoim boisku rozegrali pięć meczy i zdobyli w nich osiem goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie to zwycięstwo ze stosunkiem bramek 3-0. Na wyjazdach rozegrali cztery mecze i zdobyli w nich również osiem goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo ze stosunkiem bramek 1-4. Średnia ilość zdobywanych przez SC Braga goli na mecz wynosiła 1.8.

Tabela Grupa C:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty