Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Warta Poznań i Pogoń Szczecin remisują 3:3 w meczu 18. kolejki Ekstraklasy

2023-12-08 7:00

W dniu 08-12-2023 o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie odbył się mecz pomiędzy drużynami Pogonią Szczecin a Wartą Poznań w ramach 18 kolejki Ekstraklasy. Wynik spotkania to remis 3:3.

Poprzednie mecze Pogoń Szczecin - Warta Poznań

W trzech ostatnich meczach między Pogonią Szczecin a Wartą Poznań, Pogoń odniosła dwie wygrane i jedną porażkę. Pierwszy mecz odbył się w Szczecinie, gdzie Pogoń wygrała 3:1. Drugi mecz miał miejsce w Opalenicy, gdzie Pogoń ponownie zwyciężyła 3:0. Ostatni mecz został rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie Pogoń wygrała 1:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Pogoń Szczecin: 7, Warta Poznań: 1

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Pogoni Szczecin z Wartą Poznań zakończyła się wynikiem 0:1. W 9 minucie zawodnik o nazwisku Zurawski zdobył gola dla drużyny Warty Poznań.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Pogoni Szczecin z Wartą Poznań, który odbył się w Szczecinie, obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry. Wynik pierwszej połowy, gdzie Warta Poznań prowadziła 1:0, został całkowicie odwrócony. Na początku drugiej połowy trener Pogoni Szczecin dokonał dwóch zmian w składzie. Gracz Fornalczyk wszedł na boisko zastępując Korczakowskiego, a Zahovic zastąpił Gorgona.

To okazało się strzałem w dziesiątkę dla gospodarzy, gdyż już w 50 minucie Fornalczyk strzelił gola dla Pogoni Szczecin, doprowadzając do remisu. Minutę później arbiter ukarał żółtą kartką zawodnika Szmyta z drużyny Warty Poznań. Sytuacja ta wprowadziła nerwowość na boisku i podgrzała atmosferę spotkania. W 61 minucie doszło do niefortunnego samobójczego gola Bartkowskiego, który wpadł do własnej bramki i dał prowadzenie Pogoni Szczecin. Trener Warty Poznań postanowił dokonać trzech zmian w swojej drużynie.

Maenpaa wszedł na boisko zastępując Prikryla, Szymonowicz zastąpił Zurawskiego, a Vizinger Luisa. Te zmiany miały na celu odwrócenie losów meczu. W 69 minucie arbiter ukarał żółtą kartką zawodnika Stavropoulosa z drużyny Warty Poznań. Obie drużyny kontynuowały walkę o zwycięstwo. W 78 minucie Grosicki strzelił gola dla Pogoni Szczecin, podwyższając wynik na 3:1 dla gospodarzy.

Wydawało się, że to będzie decydujący gol meczu. Jednak w 82 minucie Stavropoulos zdobył bramkę dla Warty Poznań, zmniejszając straty do jednego gola. W końcówce meczu trener Pogoni Szczecin dokonał dwóch zmian w składzie. Gamboa wszedł na boisko zastępując Ulvestada, a Leo Borges zastąpił Koutrisa. Warta Poznań również dokonała zmiany w składzie - Kielb wszedł na boisko zastępując Eppela.

W doliczonym czasie gry, w 90+1 minucie Szmyt strzelił gola dla Warty Poznań, ustalając wynik na remis 3:3. Cały mecz zakończył się wynikiem: Pogoń Szczecin: 3, Warta Poznań: 3.