Piłka nożna

Autor: pixabay.com Sędzia piłkarski, faul

Ważne zwycięstwo Olimpii Elbląg nad SKRĄ Częstochowa 2:1

2024-02-24 7:00

W dniu 24-02-2024 o godzinie 11:00 w Elblągu odbył się mecz pomiędzy Olimpią Elbląg a SKRĄ Częstochowa w ramach 21 kolejki II Ligi. Wynik spotkania to 2:1 na korzyść Olimpii Elbląg.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Olimpii Elbląg z SKRĄ Częstochowa zakończyła się wynikiem 1:2. W 14 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sajdaka z drużyny SKRY Częstochowa. Jednak już w następnej minucie Famulak strzelił gola dla Olimpii Elbląg, dając swojej drużynie prowadzenie. W 28 minucie Zak z Olimpii Elbląg również otrzymał żółtą kartkę. Niestety, w 29 minucie Mas strzelił gola dla SKRY Częstochowa, wyrównując wynik.

W tej samej minucie Mas miał szansę na zdobycie kolejnego gola, jednak jego rzut karny nie trafił do bramki. Na koniec pierwszej połowy Bartos z Olimpii Elbląg został ukarany żółtą kartką w 38 minucie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Olimpii Elbląg z SKRĄ Częstochowa, który odbył się w Elblągu, doszło do wielu zmian personalnych w obu drużynach. Już w 46 minucie trener SKRY Częstochowa postanowił dokonać zmiany, wprowadzając na boisko Kolodziejczyka, który zastąpił Ciucka. W 60 minucie to Olimpia Elbląg dokonała zmiany, a Spychala wszedł na boisko zastępując Danilczyka. W 71 minucie kolejna zmiana w drużynie SKRY Częstochowa - Kaczmarek wszedł na boisko zastępując Niedbala.

Chwilę później, w 72 minucie Olimpia Elbląg również dokonała zmiany - Sangowski wszedł na boisko zastępując Bartosa. W 75 minucie to gracz o nazwisku Sangowski strzelił gola dla Olimpii Elbląg, doprowadzając do remisu. W 81 minucie trener Olimpii Elbląg postanowił przeprowadzić podwójną zmianę - Gabrych wszedł na boisko zastępując Zaka, a Stefaniak zastąpił Yatsenko. W 85 minucie kolejna zmiana w drużynie SKRY Częstochowa - Mackowiak wszedł na boisko zastępując Kubika. W 86 minucie arbiter ukarał żółtą kartką zawodnika Wyparta z drużyny SKRY Częstochowa, a w 88 minucie również żółtą kartką został ukarany Gabrych z Olimpii Elbląg.

W 89 minucie ostatnia zmiana w drużynie SKRY Częstochowa - Bartosiak wszedł na boisko zastępując Masa. W doliczonym czasie gry, w 90+3 minucie, arbiter ukarał żółtą kartką Sangowskiego z Olimpii Elbląg oraz całą drużynę SKRY Częstochowa. Ostateczny wynik meczu to Olimpia Elbląg: 2, SKRA Częstochowa: 1.

Na podstawie podanych informacji można stwierdzić, że przed meczem SKRA Częstochowa zajmowała 8 miejsce w tabeli, a Olimpia Elbląg 11 miejsce. Dotychczas SKRA Częstochowa wygrała 7 meczy, zremisowała 7 meczy i przegrała 6 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 28. Natomiast Olimpia Elbląg wygrała 7 meczy, zremisowała 5 meczy i przegrała 6 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 26. W ostatnim rozegranym meczu Olimpia Elbląg zwyciężyła i zdobyła dodatkowe 3 punkty, co pozwoliło im awansować na pozycję z sumą punktów równą 29. SKRA Częstochowa utrzymała swoją pozycję z sumą punktów równą 28.

II Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Olimpią Elbląg a SKRĄ Częstochowa, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Lecha Poznań II z Olimpią Elbląg odbędzie się 28 lutego 2024 roku o godzinie 12:00 na stadionie Amiki we Wronki. Będzie to ważne starcie dla obu drużyn, które będą dążyć do zdobycia kolejnych punktów. Natomiast mecz SKRY Częstochowa z Lechem Poznań II zaplanowany jest na 2 marca 2024 roku o godzinie 16:30 na stadionie przy ulicy Loretańskiej w Częstochowie. To będzie okazja dla SKRY Częstochowa do odrobienia strat i pokazania swojej siły przed własną publicznością. Oba te spotkania zapowiadają się emocjonująco, a kibice obydwóch drużyn będą trzymać kciuki za swoje ulubione zespoły.