Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wielki sukces Jagiellonii w meczu z Wartą Poznań

2023-12-02 7:00

W dniu 01-12-2023 o godzinie 18:00 na stadionie Respect Energy w Grodzisku Wielkopolskim odbył się mecz Ekstraklasy, 17. kolejki, pomiędzy drużynami Warta Poznań i Jagiellonia. Ostateczny wynik spotkania to 1:2 na korzyść Jagiellonii.

Poprzednie mecze Warta Poznań - Jagiellonia

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Wartą Poznań a Jagiellonią, pierwszy z nich odbył się na stadionie Miejskim w miejscowości Opalenica dnia 25 czerwca 2022 roku. W tym spotkaniu Jagiellonia wygrała 1:0. Kolejny mecz miał miejsce na stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim dnia 15 października 2022 roku. Tym razem to Warta Poznań zwyciężyła z wynikiem 2:0. Ostatni mecz rozegrano na stadionie Miejskim w Białymstoku dnia 29 kwietnia 2023 roku. W tej konfrontacji Jagiellonia triumfowała, zdobywając trzy bramki, podczas gdy Warta Poznań strzeliła tylko jedną. Stosunek bramek w rozegranych meczach Jagiellonia: 4, Warta Poznań: 3

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Wartą Poznań a Jagiellonią, który odbył się w Grodzisku Wielkopolskim, gospodarze zdobyli bramkę już w pierwszej minucie. Gracz o nazwisku Hansen wprowadził Jagiellonię na prowadzenie. Jednakże, po kilkunastu minutach Matuszewski z drużyny Warty Poznań otrzymał żółtą kartkę. Niedługo potem, w 23 minucie, również Luis z Warty Poznań został ukarany żółtą kartką. Mimo to, w 32 minucie Zurawski z Warty Poznań strzelił bramkę, doprowadzając do remisu.

Przed zakończeniem pierwszej połowy Dieguez z drużyny Jagiellonia również otrzymał żółtą kartkę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1 dla obu drużyn.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Wartą Poznań a Jagiellonią, który odbył się w Grodzisku Wielkopolskim, obie drużyny kontynuowały zaciętą walkę. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W 47 minucie Vizinger z Warty Poznań otrzymał żółtą kartkę za faul. Dwie minuty później Borowski również został ukarany żółtą kartką.

W 65 minucie doszło do zmiany w składzie Jagiellonii - Kupisz wszedł na boisko, zastępując Marczuka. Chwilę później Naranjo zdobył bramkę dla Jagiellonii, dając swojej drużynie prowadzenie. W odpowiedzi na to, w 68 minucie trener Warty Poznań dokonał kilku zmian w składzie - Eppel wszedł na boisko, zastępując Vizingera, Kielb zastąpił Luisa, Maenpaa Zurawskiego, Plesnierowicz Stavropoulosa oraz Savic Prikryla. Niestety dla gospodarzy, sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła w 71 minucie, gdy Borowski otrzymał drugą żółtą kartkę i został ukarany czerwoną kartką. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Warta Poznań 1, Jagiellonia 2.

Pomeczowe podsumowanie

Po meczu, który zakończył się remisem 1:1, drużyna Jagiellonii zajmuje drugie miejsce w tabeli. Do tej pory wygrali oni 10 meczów, zremisowali 4 i przegrali 3, co daje im sumę punktów wynoszącą 34. Natomiast Warta Poznań zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Do tej pory wygrali oni 4 mecze, zremisowali 6 i przegrali 7, co daje im sumę punktów wynoszącą 18. Obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie w tym meczu. Aktualna punktacja przedstawia się następująco: Warta Poznań - 19 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

W kolejnych meczach obydwóch drużyn, Warta Poznań zmierzy się z Pogonią Szczecin, a Jagiellonia Białystok zagra przeciwko Rakowowi Częstochowa. Spotkanie między Pogonią Szczecin a Wartą Poznań odbędzie się 8 grudnia 2023 roku o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Natomiast mecz pomiędzy Jagiellonią Białystok a Rakowem Częstochowa zostanie rozegrany 10 grudnia 2023 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim w Białymstoku.