piłka nożna

Autor: pixabay.com Radość kibiców na trybunach

Wielkie emocje i wiele bramek w meczu Qarabag - SC Braga

2024-02-22 7:00

W dniu 22-02-2024 o godzinie 18:45 w miejscowości Baku na stadionie Tofiq Bəhramov Adına Respublika odbył się mecz pomiędzy Qarabag a SC Bragą w ramach Liga Europy Knockout Round Play-offs. Wynik spotkania to Qarabag: 2, SC Braga: 3.

Poprzedni mecz dwumeczu między Qarabag a SC Bragą

W meczu pomiędzy Qarabagiem a SC Bragą, który odbył się na stadionie Municipalbraga w miejscowości Braga, padło aż 6 goli. Wynik końcowy tego spotkania to 2:4 na korzyść Qarabagu.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Qarabagiem a SC Bragą zakończyła się wynikiem 0:0. W 35 minucie zawodnik Qarabagu, Romao, otrzymał żółtą kartkę za faul.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Qarabagiem a SC Bragą, który odbył się w Baku, doszło do wielu emocjonujących wydarzeń. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale w drugiej części gry obie drużyny zdobyły wiele goli. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, zawodnik SC Bragi Djalo wszedł na boisko zastępując Pizziego. W 53 minucie żółtą kartkę otrzymał Cafarquliyev z Qarabagu za faul.

Kilka minut później, w 54 minucie, Ndour zastąpił Zalazara w drużynie SC Bragi. W 55 minucie Gomez otrzymał żółtą kartkę za tripping. W 57 minucie Cafarquliyev został ukarany czerwoną kartką za kolejny faul i musiał opuścić boisko. Tego samego dnia Gurbanov z Qarabagu otrzymał żółtą kartkę. W kolejnych minutach trenerzy dokonali kilku zmian personalnych.

W drużynie Qarabagu Bayramov wszedł na boisko zastępując Benzię w 60 minucie, a w drużynie SC Bragi Bruma zastąpił Gomeza w 63 minucie. W 68 minucie Rony Lopes wszedł na boisko zastępując Borję w drużynie SC Bragi, a Vitor Carvalho zastąpił Moutinho w 69 minucie. W 70 minucie Fernandes strzelił gola dla SC Bragi, dając swojej drużynie prowadzenie. W odpowiedzi, w 83 minucie Djalo zdobył kolejnego gola dla SC Bragi. W 85 minucie Bayramov otrzymał żółtą kartkę za faul, a Oliveira z SC Bragi został ukarany żółtą kartką za tripping w 86 minucie.

W doliczonym czasie gry doszło do kolejnych zmian personalnych: Saatci wszedł na boisko zastępując Oliveirę w drużynie SC Bragi w 91 minucie, a Akhundzade i Andrade zastąpili Vesovica i Romaao odpowiednio w 108 minucie. W 102 minucie Silva zdobył gola dla Qarabagu, zmniejszając przewagę SC Bragi. Jednak w 115 minucie Banza strzelił kolejnego gola dla drużyny gości. W ostatnich minutach meczu Akhundzade zdobył drugiego gola dla Qarabagu w drugiej połowie doliczonego czasu gry (120+2). W ostatniej chwili Banza otrzymał żółtą kartkę (120+3).

Ostateczny wynik meczu to Qarabag 2, SC Braga 3.

Gole oczekiwane 0.76 1.63

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Qarabag rozegrał w ramach Ligi Europy 11 meczów, z których wygrał 7, zremisował 2, a przegrał 2. Łącznie zdobyli 18 goli. Na swoim boisku rozegrali 5 meczów i zdobyli tam 6 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 2-1. Na wyjazdach rozegrali 6 meczów i zdobyli na nich 12 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 2-4. Średnia ilość zdobywanych przez Qarabag goli na mecz wynosiła 1,6.

Zespół SC Braga rozegrał w ramach Ligi Europy jeden mecz, którego nie udało im się wygrać ani zremisować, przegrywając go. Zdobyli w sumie dwa gole. Rozegrali ten mecz na swoim boisku i zdobyli tam dwa gole. Na wyjazdach nie rozegrali żadnego meczu i nie zdobyli żadnego gola. Średnia ilość zdobywanych przez SC Braga goli na mecz wynosiła 2,0.

Drużyna Qarabag przeszła do kolejnej rundy.