Piłka na boisku

Autor: pixabay.com

Wyczyn Widzewa Łódź w meczu z Górnikiem Zabrze - zwycięstwo 3:1

2024-02-25 7:00

W meczu 22. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Widzewem Łódź a Górnikiem Zabrze, które odbyło się na stadionie Miejskim Widzewa w Łodzi o godzinie 15:00 w dniu 25-02-2024, drużyna Widzewa Łódź zdobyła 3 gole, podczas gdy Górnik Zabrze strzelił tylko jednego.

Poprzednie mecze Widzew Łódź - Górnik Zabrze

W ostatnich trzech meczach między Widzewem Łódź a Górnikiem Zabrze padły różne wyniki. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu 28 października 2022 roku, zakończyło się zwycięstwem Górnika Zabrze wynikiem 3:0. Drugi mecz, który odbył się na stadionie Miejskim Widzewa Łódź 13 maja 2023 roku, również przyniósł zwycięstwo dla Górnika Zabrze, tym razem wynikiem 3:2. Ostatnie spotkanie rozegrane na tym samym stadionie w Zabrzu 18 sierpnia 2023 roku zakończyło się remisem 1:1. W sumie w tych trzech meczach padło osiem goli - pięć dla Górnika Zabrze i trzy dla Widzewa Łódź. Stosunek bramek w rozegranych meczach Górnik Zabrze: 7, Widzew Łódź: 3

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Widzewa Łódź z Górnikiem Zabrze zakończyła się wynikiem 2:0 na korzyść gospodarzy. W 24 minucie zawodnik Zielinski z drużyny Widzewa otrzymał żółtą kartkę. W 30 minucie Klimek strzelił gola dla Widzewa Łódź, a w 34 minucie Ibiza podwyższył prowadzenie dla swojego zespołu.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Górnikiem Zabrze, który odbył się w Łodzi, gospodarze zdołali utrzymać swoją przewagę. Wynik pierwszej połowy, gdzie Widzew prowadził 2:0 nad Górnikiem, zmienił się na końcowe 3:1 dla drużyny łodzian. Na początku drugiej połowy trener Górnika Zabrze dokonał trzech zmian w swojej drużynie.

Gracz Czyz wszedł na boisko zastępując Pacheco, Kozuki zastąpił Musiolika, a Olkowski Sekulica. W 51 minucie to jednak Górnik Zabrze zdobył gola dzięki strzałowi Janickiego. Jednak pięć minut później Janicki otrzymał żółtą kartkę. Widzew Łódź również dokonał zmiany w składzie w 66 minucie - Tkacz wszedł na boisko zastępując Klimeka. W 74 minucie trener Górnika Zabrze dokonał dwóch kolejnych zmian - Janza wszedł za Siplaka, a Nascimento za Rasaka.

W odpowiedzi trener Widzewa Łódź również dokonał dwóch zmian - Rondic wszedł za Sancheza, a Cybulski za Nunesa. W 88 minucie Janicki otrzymał czerwoną kartkę, a w 89 minucie drużyna Górnika Zabrze otrzymał żółtą kartkę. Ostateczne rozstrzygnięcie przyszło w doliczonym czasie gry, gdzie Diliberto strzelił gola dla Widzewa Łódź. Podsumowując, mecz zakończył się wynikiem: Widzew Łódź: 3, Górnik Zabrze: 1.

Pomeczowe podsumowanie

Podsumowując sytuację drużyn Widzew Łódź i Górnik Zabrze, przed meczem Górnik zajmował 7. miejsce w tabeli, natomiast Widzew był na 12. pozycji. Do tej pory Górnik Zabrze wygrał 9 meczy, zremisował 5 razy i przegrał 7 spotkań, co dało im sumę 32 punktów. Natomiast Widzew Łódź wygrał 7 meczy, zremisował 4 razy i przegrał 10 spotkań, co dało im sumę 25 punktów. W ostatnim meczu drużyna Widzewa pokonała Górnika Zabrze i zdobyła 3 punkty. Aktualnie tabela przedstawia się następująco: Widzew Łódź ma 28 punktów, a Górnik Zabrze ma nadal swoje dotychczasowe 32 punkty.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

W kolejnych meczach obydwóch drużyn, Widzew Łódź zmierzy się z Śląskiem Wrocław, a Górnik Zabrze zagra przeciwko Jagiellonii. Mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Śląskiem Wrocław odbędzie się 2 marca 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Natomiast spotkanie Górnika Zabrze z Jagiellonią rozegrane zostanie tego samego dnia o godzinie 15:00 na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu.