Piłka nożna

Autor: pixabay.com Akcja bramkowa, rzut wolny

Wymęczona wygrana Stali Mielec nad Puszczą Niepołomice 2:1

2024-02-09 7:00

W 20. kolejce Ekstraklasy odbył się mecz pomiędzy Stalą Mielec a Puszczą Niepołomice. Spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim w Mielcu o godzinie 18:00 w dniu 09-02-2024. Wynik tego meczu to Stal Mielec 2, Puszcza Niepołomice 1.

Poprzednie mecze Stal Mielec - Puszcza Niepołomice

W trzech ostatnich meczach pomiędzy Stalą Mielec a Puszczą Niepołomice padło łącznie 10 goli. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Lzs-U w Turbii dnia 30 czerwca 2021 roku, zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść Stali Mielec. Drugi mecz, rozegrany na Boisku 3 w Mielcu dnia 18 czerwca 2022 roku, zakończył się wynikiem 3:2 dla Puszczy Niepołomice. Ostatni mecz, który miał miejsce na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie dnia 7 sierpnia 2023 roku, zakończył się wynikiem 1:0 dla Puszczy Niepołomice. Stosunek bramek w rozegranych meczach Puszcza Niepołomice: 5, Stal Mielec: 6

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Stali Mielec z Puszczą Niepołomice, który odbywał się w Mielcu, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Natomiast w 23 minucie to zawodnik o nazwisku Cholewiak strzelił gola dla drużyny Puszczy Niepołomice, dając jej prowadzenie 1:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Stali Mielec z Puszczą Niepołomice, który odbył się w Mielcu, gospodarze zdołali odwrócić wynik spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Puszczy Niepołomice 1:0. W 58 minucie trener Stali Mielec postanowił dokonać zmiany w składzie i na boisko wszedł Strzalek, który zastąpił Santosa. Kilka minut później, w 64 minucie, trener Puszczy Niepołomice również dokonał dwóch zmian - Bartosz wszedł za Firleja, a Tomalski za Cholewiaka.

W 67 minucie żółtą kartkę otrzymał Pingot z drużyny Stal Mielec, natomiast w 73 minucie Zych z Puszczy Niepołomice również został ukarany żółtą kartką. W 74 minucie trener Puszczy Niepołomice postanowił przeprowadzić kolejną zmianę - na boisko wszedł Poczobut, który zastąpił Hajdę. W odpowiedzi na to, w 78 minucie trener Stali Mielec dokonał dwóch zmian - Gerstenstein wszedł za Jaunzemsa, a Meriluoto za Hinokio. W 83 minucie to zawodnik Stali Mielec, Shkurin, strzelił gola, wyrównując wynik na 1:1. W doliczonym czasie gry, w 90+3 minucie, to kolejny zawodnik Stali Mielec, Wlazlo, zdobył bramkę dającą swojej drużynie zwycięstwo.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę otrzymał Yakub z Puszczy Niepołomice oraz Wlazlo z Stali Mielec. Cały mecz zakończył się wynikiem: Stal Mielec: 2, Puszcza Niepołomice: 1.

Pomeczowe podsumowanie

Stal Mielec i Puszcza Niepołomice to drużyny piłkarskie, które przed meczem zajmowały odpowiednio 11. i 14. miejsce w tabeli. Do tej pory Stal Mielec wygrała 6 meczy, zremisowała 4 mecze i przegrała 8 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 22. Natomiast Puszcza Niepołomice wygrała 5 meczy, zremisowała 5 mecze i przegrała również 8 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 20. W tym konkretnym meczu zwyciężyła drużyna Stali Mielec, zdobywając tym samym dodatkowe 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna suma punktów dla Stali Mielec wynosi teraz 25, natomiast dla Puszczy Niepołomice pozostaje na poziomie 20.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Stalą Mielec a Puszczą Niepołomice, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Śląska Wrocław z Stalą Mielec odbędzie się 16 lutego 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Tarczyński Arena w Wrocławiu. Natomiast mecz Legii Warszawa z Puszczą Niepołomice zostanie rozegrany 18 lutego 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.