Piłka nożna

Autor: pixabay.com Sędzia piłkarski

Wyrównane spotkanie między Cadiz a Celta Vigo zakończone remisem 2:2

2024-02-25 7:00

W dniu 25-02-2024 o godzinie 14:00 w miejscowości Cádiz na stadionie Nuevo Mirandilla odbył się mecz pomiędzy Cadizem a Celtą Vigo w ramach 26. kolejki La Liga. Wynik tego spotkania to Cadiz: 2, Celta Vigo: 2.

Poprzednie mecze Cadiz - Celta Vigo

W ostatnich trzech meczach między Cadizem a Celtą Vigo zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo dnia 2 września 2022 roku, gdzie Celta Vigo wygrała z wynikiem 3:0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Nuevo Mirandilla w Cádiz dnia 28 maja 2023 roku, a Cadiz zwyciężył 1:0. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo dnia 4 grudnia 2023 roku i zakończyło się remisem 1:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Cadiz: 2, Celta Vigo: 4

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Cadiz z Celtą Vigo, który odbywał się w Cádiz, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnego gola, podczas gdy Celta Vigo objęła prowadzenie po trafieniu Aspasa w 11 minucie. W 33 minucie zawodnik Tapia z drużyny Celtów otrzymał żółtą kartkę za faul, a w 41 minucie Manquillo również z Celtów został ukarany żółtą kartką za podobne przewinienie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Cadiz kontra Celta Vigo, który odbył się w mieście Cádiz, obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Po pierwszej połowie wynik był korzystny dla Celty Vigo, która prowadziła 1:0. Jednak w drugiej części gry zobaczyliśmy wiele emocjonujących wydarzeń. W 57 minucie trener Celty Vigo dokonał dwóch zmian w składzie.

Gracz Jailson wszedł na boisko, zastępując Tapia, a Swedberg zastąpił Allende. To okazało się trafnym posunięciem, ponieważ już w 58 minucie Swedberg strzelił gola dla Celty Vigo, podwyższając wynik na 2:0. Jednak Cadiz nie zamierzał się poddawać i w 65 minucie trener dokonał trzech zmian w składzie. Guardiola wszedł na boisko za Gomeza, Kouame zastąpił Escalante'a, a Ramos Sobrino. To przyniosło efekty już po chwili, gdy Juanmi strzelił gola dla Cadizu w 66 minucie.

Mecz był bardzo intensywny i emocjonujący, co potwierdził żółta kartka dla Juamni'ego z drużyny Cadiz za faul w 72 minucie oraz żółta kartka dla Aspasa z Celty Vigo w 76 minucie. Obie drużyny kontynuowały walkę do samego końca. W 84 minucie trener Celty Vigo dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Domingueza za Swedberga. Natomiast w 86 minucie trener Cadizu zdecydował się na zmianę, w której Zaldua wszedł na boisko za Carcelena. W tej samej minucie Alcaraz otrzymał żółtą kartkę za faul.

W ostatnich minutach meczu obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiego gola. W 87 minucie trener Cadizu dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Machisa za Navarro. Ostatecznie to właśnie Machis strzelił gola dla Cadizu w doliczonym czasie gry, ustalając wynik na 2:2. Cały mecz zakończył się remisem 2:2 między Cadizem a Celtą Vigo. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom i dostarczyły kibicom wiele emocji.