Piłka na boisku

Autor: pixabay.com

Wyrównany walka w Eindhoven. Remis PSV z Arsenalem w Lidze Mistrzów UEFA

2023-12-12 23:03

W dniu 12-12-2023 o godzinie 18:45 na stadionie Philips w Eindhoven odbył się mecz pomiędzy PSV Eindhoven a Arsenalem w ramach Grupy B Rundy 6 Ligi Mistrzów UEFA. Wynik tego spotkania to remis, gdzie PSV Eindhoven zdobyło jedną bramkę, podobnie jak Arsenal.

Poprzednie mecze PSV Eindhoven - Arsenal

W pierwszym meczu, który odbył się na stadionie Emirates w Londynie dnia 20 października 2022 roku, Arsenal pokonał PSV Eindhoven 1:0. W drugim meczu, który odbył się na stadionie Philips w Eindhoven dnia 27 października 2022 roku, PSV Eindhoven wygrało z Arsenalem 2:0. Ostatni mecz, rozegrany na stadionie Emirates w Londynie dnia 20 września 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Arsenalu nad PSV Eindhoven wynikiem 4:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Arsenal: 5, PSV Eindhoven: 2

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu PSV Eindhoven z Arsenalem, który odbywał się w Eindhoven, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Jednak w 42 minucie to zawodnik o nazwisku Nketiah strzelił gola dla drużyny Arsenalu, dając im prowadzenie wynikiem 1:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu PSV Eindhoven z Arsenalem, który odbył się w Eindhoven, gospodarze zdołali wyrównać wynik. W 50 minucie Vertessen strzelił gola dla PSV Eindhoven, zmieniając wynik na 1:1. Arsenal próbował odwrócić losy spotkania wprowadzając zmiany w składzie. W 61 minucie Odegaard wszedł na boisko zastępując Elneny'ego, a w 62 minucie Rice i White zastąpili Cedrica i Salibę.

Jednak żadna z tych zmian nie przyniosła efektu w postaci kolejnych bramek dla Arsenalu. W 74 minucie trener PSV Eindhoven dokonał dwóch zmian - Babadi wszedł za Bakayoko, a Dest za Saibariego. Obie drużyny starały się zdobyć zwycięskiego gola, ale żadna z sytuacji nie został wykorzystana do końca. W 82 minucie Kiwior strzelił bramkę dla Arsenalu, jednak po skonsultowaniu się z systemem VAR gol został anulowany ze względu na spalony. W końcowej fazie meczu trener PSV Eindhoven dokonał jeszcze jednej zmiany - Til wszedł za Tillmana, natomiast trener Arsenalu wprowadził Gabriela Jesusa i Smith Rowe'a na boisko, którzy zastąpili Nelsona i Havertza.

W doliczonym czasie gry, w 90+1 minucie, Oppegard wszedł na boisko zastępując strzelca gola dla PSV Eindhoven - Vertessena. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, gdzie jedyną bramkę dla PSV Eindhoven zdobył Vertessen.

Gole oczekiwane 1.54 0.71

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół PSV Eindhoven rozegrał łącznie 9 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA, z czego 6 miało miejsce w fazie grupowej, a 3 we wcześniejszych fazach. Wygrali 5 z tych spotkań, zremisowali 3 i przegrali 1. Łącznie zdobyli 21 goli, przy czym na swoim boisku rozegrali 4 mecze i strzelili tam 12 goli. Ich najwyższy wynik na własnym boisku to zwycięstwo 5-1. Na wyjazdach rozegrali natomiast 5 meczów i zdobyli w nich łącznie 9 goli. Najlepszym wynikiem na wyjazdach było zwycięstwo 1-3. Średnia ilość goli zdobywanych przez PSV Eindhoven na mecz wynosiła więc 2.3.

Zespół Arsenal rozegrał natomiast w ramach Ligi Mistrzów UEFA tylko 5 meczów. Wygrali oni jednak aż 4 z tych spotkań, nie remisując ani razu, ale przegrywając jeden mecz. W sumie zdobyli oni w tych meczach aż 15 goli. Na swoim boisku rozegrali trzy mecze i strzelili tam imponującego wyniku - aż 12 goli. Ich najwyższe zwycięstwo na własnym boisku to było imponujące zwycięstwo 6-0.

Na wyjazdach rozegrali tylko 2 mecze i zdobyli w nich łącznie 3 gole. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Arsenal na mecz wynosiła więc 3.0.

Tabela Grupa B:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty