Cracovia - Stal

Autor: Cyfra Sport

Wielkie emocje w Krakowie. Cztery bramki i remis Cracovii ze Stalą

2023-12-09 20:10

W dniu 09-12-2023 o godzinie 17:30 w Krakowie na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego odbył się mecz Ekstraklasy 18. kolejki pomiędzy Cracovią a Stalą Mielec. Mecz trzymał w dużym napięciu i kibice zgromadzeni na trybunach i przed telewizorami zobaczyli aż cztery bramki. Po dwie zdobyły obie drużyny.

Poprzednie mecze Cracovia Kraków - Stal Mielec

W pierwszym meczu, który odbył się na stadionie w Mielcu, Stal Mielec pokonała Cracovię Kraków 2:0. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Cracovii w Krakowie, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Ostatnie starcie między tymi drużynami miało miejsce ponownie w Mielcu i zakończyło się remisem 2:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Cracovia Kraków: 4, Stal Mielec: 5

W meczu pomiędzy Cracovią a Stalą Mielec w Krakowie nie było większych niespodzianek. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bramki, utrzymując wynik 0:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Cracovia zremisowała z Stalą Mielec 2:2. W 70. minucie Kallman strzelił gola dla Cracovii Kraków, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednak w 86. minucie Meriluoto wyrównał dla Stali Mielec, a w 88. minucie Getinger zdobył kolejnego gola, dając gościom prowadzenie. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Procent dokładnych podań 79% 73%

Po meczu Cracovia zajmuje aktualnie 14 miejsce w tabeli, a Stal Mielec awansowała na 10 miejsce. Obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie, co wpłynęło na zmianę pozycji w tabeli. Stal Mielec ma teraz 22 punkty, a Cracovia ma 18 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Cracovią a Stalą Mielec, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Legii Warszawa z Cracovią odbędzie się 17 grudnia 2023 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Natomiast mecz Piasta Gliwice z Stalą Mielec zostanie rozegrany dzień później, czyli 18 grudnia 2023 roku o godzinie 19:00 na stadionie Miejskim w Gliwicach.