Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Zagłębie Lubin zremisowało z Ruchem Chorzów 2:2 mimo osłabienia

2023-12-08 7:00

W 18. kolejce Ekstraklasy odbył się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Zagłębiem Lubin. Spotkanie miało miejsce na stadionie Śląski w Chorzowie o godzinie 18:00 w dniu 08-12-2023. Wynik tego meczu to remis 2:2.

Poprzedni mecz między Ruchem Chorzów a Zagłębiem Lubin

W meczu pomiędzy Zagłębiem Lubin a Ruchem Chorzów, który odbył się w miejscowości Lubin dnia 23 lipca 2023 roku o godzinie 17:30, zwycięstwo odniosła drużyna gospodarzy. Zagłębie Lubin pokonało Ruch Chorzów rezultatem 2:1.

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a Zagłębiem Lubin, który odbywał się w Chorzowie, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki, podczas gdy goście z Lubina objęli prowadzenie w 9 minucie za sprawą gola strzelonego przez Kurminowskiego. W 40 minucie zawodnik Chodyna z drużyny Zagłębia Lubin otrzymał żółtą kartkę. Wynik po pierwszej połowie to: Ruch Chorzów 0, Zagłębie Lubin 1.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a Zagłębiem Lubin, który odbył się w Chorzowie, doszło do wielu emocjonujących wydarzeń. Po pierwszej połowie wynik był niekorzystny dla gospodarzy - Ruch Chorzów: 0, Zagłębie Lubin: 1. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie trener Ruchu Chorzów zdecydował się na zmianę w składzie.

Gracz Letniowski wszedł na boisko, zastępując Michalskiego. Jednak to drużyna Zagłębia Lubin jako pierwsza zdobył bramkę w tej części meczu. W 50 minucie gracz o nazwisku Chodyna strzelił gola dla swojego zespołu. W 54 minucie żółtą kartkę otrzymał Lawniczak z drużyny Zagłębia Lubin. W odpowiedzi na to, trener Ruchu Chorzów dokonał kolejnej zmiany w składzie w 62 minucie - Steczyk wszedł na boisko, zastępując Monetę.

W kolejnych minutach obie drużyny dokonały jeszcze kilku zmian personalnych. W 67 minucie Feliks wszedł na boisko za Starzyńskiego w drużynie Ruchu Chorzów, a Makowski zastąpił Poletanovica w drużynie Zagłębia Lubin w 72 minucie. W 74 minucie żółtą kartkę otrzymał Szczepan z drużyny Ruch Chorzów. W odpowiedzi na to, trener Zagłębia Lubin dokonał dwóch zmian w składzie - Mroz wszedł na boisko za Buletsę, a Pienko zastąpił Wdowiaka, obie zmiany miały miejsce w 76 minucie. W końcówce meczu Ruch Chorzów odrobił straty i zdobył dwie bramki.

W 78 minucie Feliks strzelił gola dla swojego zespołu, a w 82 minucie Letniowski podwyższył wynik na korzyść Ruchu Chorzów. W doliczonym czasie gry trener Ruchu Chorzów dokonał ostatniej zmiany - Plaskowski wszedł na boisko, zastępując Kozaka w 90+1 minucie. Niestety dla drużyny Ruchu Chorzów, w tej samej minucie Szczepan otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Na koniec meczu wynik brzmiał: Ruch Chorzów: 2, Zagłębie Lubin: 2. Mecz był pełen emocji i dynamicznych akcji obu drużyn, które ostatecznie podzieliły się punktami po remisowym spotkaniu.

Procent dokładnych podań 75% 81%

Podsumowując sytuację drużyn Ruch Chorzów i Zagłębie Lubin, przed meczem Zagłębie Lubin zajmowało 7. miejsce w tabeli, a Ruch Chorzów 17. miejsce. Do tej pory Zagłębie Lubin wygrało 7 meczy, zremisowało 3 mecze i przegrało 7 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 24. Natomiast Ruch Chorzów wygrał tylko 1 mecz, zremisował 8 meczy i przegrał 8 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 11. W tym konkretnym meczu obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Po dodaniu tych punktów aktualnie Ruch Chorzów ma 12 punktów, a Zagłębie Lubin ma 25 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Ruchem Chorzów a Zagłębiem Lubin, kolejne spotkania obydwóch zespołów zostały ustalone. Mecz ŁKS-u Łódź z Ruchem Chorzów odbędzie się 17 grudnia 2023 roku o godzinie 12:30 na stadionie Miejskim ŁKS w Łodzi. Natomiast mecz Zagłębia Lubin z Śląskiem Wrocław zaplanowany jest na 15 grudnia 2023 roku o godzinie 20:30 na stadionie Zagłębia w Lubinie.