Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Zagłębie Sosnowiec przegrywa z Chrobrym Głogów 1:2

2023-12-19 7:00

W dniu 19-12-2023 o godzinie 17:30 na stadionie Arcelormittal Park w Sosnowcu odbył się mecz pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów w ramach 17. kolejki I Ligi. Wynik spotkania to Zagłębie Sosnowiec 1, Chrobry Głogów 2.

Poprzednie mecze Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów

W ostatnich trzech meczach między Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów padło łącznie 7 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Gos w Głogowie dnia 22 maja 2022 roku, gdzie Chrobry Głogów pokonał Zagłębie Sosnowiec wynikiem 4:0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Ludowym w Sosnowcu dnia 21 sierpnia 2022 roku, a zwycięstwo przypadło Chrobremu Głogów, który wygrał z wynikiem 2:1. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Gos w Głogowie dnia 19 marca 2023 roku i zakończyło się remisem bezbramkowym. Stosunek bramek w rozegranych meczach Chrobry Głogów: 6, Zagłębie Sosnowiec: 1

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów w Sosnowcu nie działo się wiele emocjonującego. Pomimo wysiłków obu drużyn, na tablicy wyników nadal widniała bezbramkowa równowaga.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów, który odbył się w Sosnowcu, gospodarze nie zdołali odwrócić losów spotkania. Wynik 0:0 z pierwszej połowy zmienił się na końcowe 1:2 na korzyść Chrobrego Głogów. W 49 minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jonczę z drużyny Zagłębia Sosnowiec. Dwa minuty później gracz o nazwisku Ozimek strzelił gola dla Chrobrego Głogów, otwierając wynik spotkania.

W 53 minucie trener Zagłębia dokonał zmiany, wprowadzając na boisko Camarę za Dalica. Niestety, w 54 minucie Hanc podwyższył prowadzenie dla Chrobrego Głogów kolejnym trafieniem. W 57 minucie Ozimek został ukarany żółtą kartką za faul. W 59 minucie trener Zagłębia dokonał dwóch zmian - Bilinski wszedł za Guezena, a Uchnast zastąpił Zielonkę na boisku. Minutę później Klups otrzymał żółtą kartkę.

W 69 minucie trener Chrobrego Glogów dokonała zmiany - Paz wszedl za Biela na boisko. W 78 minucie Fabry z Zagłębia Sosnowiec został ukarany żółtą kartką. W 81 minucie trener Zagłębia dokonał dwóch zmian - Bebenek wszedł za Klupsa, a Ziemann zastąpił Ryndaka. W tym samym czasie trener Chrobrego Glogów wprowadził Pieczarkę za Bogusza. W 84 minucie Hanc otrzymał żółtą kartkę za faul.

Jednak w 86 minucie Fabry zdobył gola dla Zagłębia Sosnowiec, zmniejszając straty. W doliczonym czasie gry, w 90+4 minucie Uchnast został ukarany żółtą kartką. W ostatniej minucie trener Chrobrego Glogów dokonał dwóch zmian - Gorski wszedl za Hanca, a Stuglis zastąpił Ozimka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Zagłębie Sosnowiec: 1, Chrobry Glogów: 2.

Pomeczowe podsumowanie

Przed meczem Chrobry Głogów zajmowała 15. miejsce w tabeli, a Zagłębie Sosnowiec 18. miejsce. Do tej pory drużyna Chrobrego Głogów wygrała 5 meczy, zremisowała 3 mecze, a przegrała 10 meczy, co daje im sumę punktów równą 18. Natomiast drużyna Zagłębia Sosnowiec wygrała tylko 2 mecze, zremisowała 5 meczy i przegrała aż 11 spotkań, co daje im sumę punktów równą 11. W ostatnim meczu Chrobry Głogów zdobył zwycięstwo i zdobył dodatkowe 3 punkty. Po dodaniu tych punktów do aktualnej sumy punktów obu drużyn mamy: Zagłębie Sosnowiec - 11 punktów i Chrobry Głogów - 21 punktów.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Zagłębia Sosnowiec z Zniczem Pruszków odbędzie się 17 lutego 2024 roku na stadionie Arcelormittal Park w Sosnowcu. Natomiast Chrobry Głogów zmierzy się z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza tego samego dnia, również 17 lutego 2024 roku, na stadionie Sportowy Bruk-Bet Termalica w Niecieczy.