Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Zwycięstwo Ferencvarosi TC nad Cukaricki w Lidze Konferencji Europy

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 w Belgradzie na stadionie Cukaricki odbył się mecz pomiędzy drużynami Cukaricki i Ferencvarosi TC, będący częścią grupy Grupa F Ligi Konferencji Europy. Ostateczny wynik tego spotkania to Cukaricki 1 - Ferencvarosi TC 2.

Poprzednie mecze Cukaricki - Ferencvarosi TC

W ostatnim czasie między drużynami Cukaricki i Ferencvarosi TC odbył się jeden mecz. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Groupama Aréna w Budapeszcie, dnia 21 września 2023 roku. Wynik tego meczu to Ferencvarosi TC: 3, Cukaricki: 1.

W pierwszej połowie wczorajszego meczu Cukaricki z Ferencvarosi TC, który odbył się w Belgradzie, gospodarze zdobyli prowadzenie. W 10 minucie Adzić strzelił bramkę po asyście Kovaca. W 44 minucie zawodnik Ferencvarosi TC, Myenty Abena, otrzymał żółtą kartkę za faul.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Cukaricki a Ferencvarosi TC, który odbył się w Belgradzie, drużyna gospodarzy utrzymywała prowadzenie 1:0. Jednak już na początku drugiej połowy doszło do kilku zmian w składzie Ferencvarosi TC. W 46 minucie Botka wszedł na boisko zastępując Makreckisa, Lisztes zastąpił Siger'a, a Ćivić Ramirez'a.

W 49 minucie Katona wszedł na boisko zamiast Adama Malouda Traore. W 69 minucie również Ferencvarosi TC dokonało zmiany - Besić wszedł na boisko zastępując Abena. Dwie minuty później Cukaricki również dokonało zmiany - Nikcević wszedł na boisko zamiast Adzića. W 73 minucie żółtą kartkę otrzymali Nikcević z Cukaricki za niesportowe zachowanie oraz Mohammad Abu Fani z Ferencvarosi TC za podobne przewinienie. W 81 minucie Singh wszedł na boisko zastępując Miladinovića.

W 83 minucie Ferencvarosi TC zdobył bramkę dzięki Zachariassenowi, który wykorzystał asystę Katony'ego. W odpowiedzi Cukaricki dokonało dwóch zmian - Adetunji wszedł na boisko zastępując Cvetkovića, a Jovanović zastąpił Kovaca. W doliczonym czasie gry doszło do kilku kartek. W 90+3 minucie żółtą kartkę otrzymał Stanković z Cukaricki za gra na czas. W 90+6 minucie Zachariassen z Ferencvarosi TC otrzymał żółtą kartkę za faul.

W 90+9 minucie Pesić zdobył bramkę dla Ferencvarosi TC po asyście Ćivića, a zaraz potem otrzymał żółtą kartkę. Tosić z Cukaricki również otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a Jovanović został ukarany dwoma żółtymi kartkami i czerwoną kartką za podobne przewinienie. Cały mecz zakończył się wynikiem: Cukaricki 1, Ferencvarosi TC 2.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Cukaricki rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Nie wygrał żadnego z nich, nie zremisował ani razu, a przegrał wszystkie 5. Zdobyli w sumie 2 gole, z czego 1 na swoim boisku i 1 na wyjazdach. Średnio zdobywają 0.4 gola na mecz. Zespół Ferencvarosi TC rozegrał 11 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Zdobyli w sumie 29 goli, wygrywając 8 meczów i remisując 3 razy.

Nie przegrali żadnego spotkania. Na swoim boisku rozegrali 5 meczów i zdobyli tam 13 goli, a najwyższy wynik jaki osiągnęli to zwycięstwo 4-0. Na wyjazdach rozegrali natomiast 6 meczy i zdobyli na nich 16 goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć to zwycięstwo 6-1. Średnio zdobywają oni więc 2.6 gola na mecz.

Tabela Grupa F:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Fiorentina 3 2 0 13 5 8 11
2 Ferencvarosi TC 2 3 0 8 5 3 9
3 KRC Genk 1 3 1 6 5 1 6
4 Cukaricki 0 0 5 2 14 -12 0

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Cukaricki a Ferencvarosi TC, już wiadomo, kiedy odbędą się kolejne spotkania obydwóch drużyn. Mecz pomiędzy KRC Genk a Cukaricki zostanie rozegrany 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Cegeka Arena w Genk. Natomiast Ferencvarosi TC zmierzy się z Fiorentiną tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Groupama Aréna w Budapeszcie. Będzie to kolejna okazja dla obu zespołów, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć kolejne zwycięstwa.